Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MİNİK DEPREMZEDEDEN DÜZCELİ YUNUS'A TEŞEKKÜR

Millî Eğitim Bakanlığı ile Millî Savunma Bakanlığı depremden etkilenen 10 ildeki çadır kent ve konteyner kent alanlarında "Mehmetçik Okulları" açtı. Okullarda eğitim gören öğrenciler askerlere duygu dolu not ve mektuplar gönderdi.

MİNİK DEPREMZEDEDEN DÜZCELİ YUNUS'A TEŞEKKÜR
6.03.2023 - 13:18
Güncelleme 6.03.2023 - 13:20
Haber Merkezi

Mektuplardan birinde Düzceli Yunus abisine teşekkür eden bir minik depremzede “Sen bizi koruyorsun Yunus abi. Teşekkür ederim” dedi. 

Deprem bölgesindeki yaraları sarma çalışmaları kapsamında eğitim ve öğretim faaliyetlerinin mümkün olduğunca hızlı bir şekilde devamı için yoğun çaba sarf ediliyor. Bu kapsamda Millî Eğitim Bakanlığı ile Millî Savunma Bakanlığı ortak bir çaışmaya imza attı. 10 ilde Mehmetçik Okulları kuruldu. 

 

Mehmetçik Okullarında eğitim gören depremzede minikler asker abileri için resimler çizerek mektuplar yazdılar. Mektuplardan birinde Düzceli Yusuf abisine teşekkür eden minik bir depremzede “Canım abim Yunus Abi’ye. Sen bizi koruyorsun Yunus abi. Teşekkür ederim” notuna yer verdi. Miniklerin duygu dolu mektup ve resimleri Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabında paylaşıldı.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar