Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"KENTSEL DÖNÜŞÜM HEMEN BAŞLASIN"

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez 1999 depremi öncesi yapılmış, üç deprem görmüş binaların yıkılmasını ve kentsel dönüşüm çalışması başlatılmasını istedi.

"KENTSEL DÖNÜŞÜM HEMEN BAŞLASIN"
2.03.2023 - 13:52
Haber Merkezi

Sönmez ayrıca fay hattının geçtiği ilçelerde yerleşimin hatlardan uzaklaştırılması gerektiğine dikkat çekti.  Deprem felaketinden yeterince ders çıkarılmadığını vurgulayan Sönmez “Giden canların maddi olarak hiçbir karşılığı yoktur. Telafi edilemez” dedi. 

Düzce için bilimsel veriler ışığında bir takım tedbirlerin alınmasını isteyen Sönmez “Ova ve alüvyonlu topraklara tüm il genelinde inşaat izni verilmesin. 1999 depremi  öncesi yapılmış, üç deprem geçirmiş  binalar yıkılsın, kentsel dönüşüm uygulansın. Fay hattı üzeride bulunan ilçelerde yerleşim fay hattından uzaklaştırılsın.

Düzce’nin hava kirliliğinin sebebi, esas olarak coğrafi konumundan kaynaklanmaktadır. Hem hava, hem de zemin açısından Düzce yerleşim için kuzey yamaçlara yönelsin. Bahçe Şehir (Kalıcı Konutlar) örnek model alınsın. Düzce’de bir bilim kurulu oluşturalım.Bu kurul depreme karşı alınacak önlem ve atılması gereken adımları bilimsel verilere göre belirlesin.

Buradan çıkacak Düzce yol haritasını tüm partiler imzalasın onaylasın. Alınan kararlara tüm kurumlar uysun. İmarla ilgili alınacak kararlarda bu veriler esas alınsın” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: D. GAZETESİ