Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ARAMA KURTARMA KAHRAMANLARI BİR ARADA

11 ilimizde milyonlarca insanımızın etkilendiği Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem sonrasında vakit kaybetmeden bölgeye intikal ederek Arama-Kurtarma ve yardım çalışmalarına katılan Düzce Arama Kurtarma ekipleri, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen teşekkür yemeğinde bir araya geldi.

ARAMA KURTARMA KAHRAMANLARI BİR ARADA
25.02.2023 - 16:31
Haber Merkezi

Program, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem de hayatını kaybederek şehit olan vatandaşlar için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından, video sunumu ile devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık; “ Öncelikle bu akşam sizinle birlikte olmaktan dolayı çok memnun olduğumuzu belirtmek isterim. Bildiğiniz üzere, Kahramanmaraş ‘ta 6 Şubat 2023 tarihinde saat 04:17 de meydana gelen 7.7 hemen aynı gün 13:24 de meydana gelen 7.6 şiddetinde gerçekleşen deprem felaketleri ile karşı karşıya kaldık.

11 ilimizdeki 13,5 milyonluk bir nüfusu etkileyen bu depremlerde bugüne kadar açıklanan rakamlar ile 42 binden fazla vatandaşımızı kaybettik. Böylesine büyük bir felaket ile karşılaşınca tabi en büyük önceliğimiz deprem bölgesine yardım götürmek oldu. Yönetim kurulumuzdan arkadaşlarla organize olarak başta yemek hizmeti vermek üzere ve tedarik ettiğimiz gıda ve temizlik malzemeleri ile depremin ertesi günü 7 Şubat’ta Elbistan’a ulaştık. 8 Şubat sabahı orada ilk yemeği biz çıkardık. Yönetim kurulumuz, oda meclisimiz ve meslek komitelerimiz, oda üyelerimiz ve istisnasız herkes elinden gelen her türlü destek ve yardımı yapmak üzere seferber oldu.”

“Düzce Valimiz Sayın Cevdet Atay Önderliğinde İki Adet Konteyner Fabrikası Kurduk”

“Deprem bölgelerinde konteyner kentler kurmak üzere Düzce Valisi Sayın Cevdet Atay önderliğinde iki adet konteyner fabrikası kurduk. Bu fabrikalarda seri konteyner imalatı yapacağız. Sağ olsunlar iş adamlarımızdan, Oda üyelerimizden bu konuda ciddi destekler almaya devam ediyoruz. Yapılan bu yardımlar çok önemli, ancak siz değerli arama-kurtarma işine gönül veren arkadaşlarımızın yaptığı işin yanında çok önemsiz sayılır.

Hiçbir karşılık beklemeden ve gece ve gündüz ayırt etmeden yaptığınız bu kutsal iş çok değerli. Oda olarak biz de taşın altına elimize sokmak üzere bir afet koordinasyon komisyonu kuruyoruz. Hatta bu işi daha da ileri getirerek oda üyelerimizin çalışanlarından arama-kurtarma ekipleri kurmaları için öncülük yapmak istiyoruz.”


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar