Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"10 KİŞİLİK TİM KURULACAK"

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık oda bünyesinde afetlere müdahale edecek bir arama kurtarma timi kuracaklarını söyledi. Bıyık fabrikaları da en az 10 kişiden oluşacak timlerin kurulması için teşvik edeceklerini vurguladı.

"10 KİŞİLİK TİM KURULACAK"
23.02.2023 - 12:28
Haber Merkezi

“TAM TECHİZATLA DONATILACAK”
Kurulacak timin tam teçhizat ile donatılacağını dile getiren Bıyık aktif arama kurtarma ekiplerine de malzeme desteği vermeyi planladıklarını ifade ederek “Düzce’den bir çok arama kurtarma ekibi bölgeye gitti.  

Tüm arama kurtarma ekipleri ile bir toplantımız olacak. Düzce bu konuda çok iyi. Biz yönetim kuru olarak komitelerden 10 kişilik bir arama kurtarma timi kurma kararı aldık. Timin tüm malzemelerini alacağız. Bölgeye gittiğimizde malzeme anlamında ciddi sıkıntı yaşandığını gördük. Düzce’deki bütün arama kurtarma ekiplerine malzeme konusunda destek olacağız” dedi. 

“FABRİKALARDA DA KURULACAK”
Düzce’de faaliyet gösteren fabrikalarda arama kurtarma timlerinin kurulması için yönetimler ile görüşeceklerini dile getiren Erdoğan Bıyık şöyle konuştu: “Fabrikalarımız ile görüşeceğiz. Kendi bünyelerinde en az 10 kişiden oluşacak arama kurtarma timleri oluşturmalarını isteyeceğiz. Timleri kurup uzmanlarca eğitim almalarını sağlayacağız.

Bu timler bir afet anında yine fabrikanın imkanlarıyla afet bölgesine ulaşabilecek durumda olmalı. Arama kurtarma ve ilk yardım eğitimleri ilk okuldan itibaren ders olarak verilmeli. Çünkü enkazdan çıkan bazı çocukların bu bilince sahip olduğunu gördük. Bilinçsizlik enkaz altından çıkanların da ölümüne sebep oldu.”

“TSO PARA BİRİKTİREM YERİ DEĞİL”
Ticaret ve Sanayi Odasının para biriktirme yeri olmadığını kaydeden Bıyık üyelerden toplanan aidatların yine üyeler ve Düzce menfaatine kullanılması gerektiğinin altını çizdi. 

Bıyık ayrıca Oda personeli için acil durum çantası harladıklarını kaydederek “Bütün personelimizin masasında bunlardan duracak. İçerisinde su, fener ve düdük var. Acil durum toplanma alanımız da mevcut” diye konuştu.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar