Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AFET SONRASI TOPLANDILAR

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), toplu meslek komiteleri istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ve Meclis Başkanı Tanju Acar deprem bölgesinde yürütülen yardım faaliyetleri ile ilgili üyeleri bilgilendirdi. Bıyık Elbistan’a ilk yardımı ulaştıranlardan olduklarını söyledi.

AFET SONRASI TOPLANDILAR
22.02.2023 - 16:38
Haber Merkezi

Erdoğan Bıyık, yardım faaliyetlerini şöyle aktardı: “En önemli gündemimiz deprem felaketi. Deprem bölgesine gittik. İlk gün 1 tır su, 6 panelvan araç, 1 mutfakla hizmet verdik. Biz Elbistan’a gittiğimizde oraya ulaşmış bir yardım yoktu. Depremzedelere çorba ve yardım malzemelerini dağıttık. Daha sonra yardım akmaya başladı. Daha sonra Kullar köyüne ulaştık. Orada çok yaralayıcı bir durumla karşılaştık. Çok fazla şehit vardı. Köyde çıkan şehitleri defnedecek adam kalmamış gibiydi.” 

TOBB’un bölgeye yapacağı hijyen malzemesi yardımına Düzce’den destek vereceklerini dile getiren Bıyık “Depremzedelere nasıl yardım edebiliriz diye düşündük. İlk olarak Valilikteki koordinasyon toplantısına katıldık. Oda olarak AFAD’a 350 bin TL bağış yaptık. Oda organizasyonu ile 3 panelvan bir araç ayrıyeten deprem bölgesine gönderildi. Meclis üyemiz bize İstanbul’dan hijyen malzemesi gönderdi. Şuanda depoda muhafaza ediyoruz. TOBB’un yapacağı hijyen malzemesi yardımına bizde bu malzemelerle destek vereceğiz” diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TOBB’a bina yapma görevi verdiğini hatırlatan Bıyık, yakacak ihtiyacı için de Düzce’den ciddi malzeme gittiğini belirterek “Yakacak çok büyük sorundu. Düzce’den arkadaşlarımız ihtiyacın giderilmesi için büyük çaba harcadı. Uyku tulumları ve havlular gönderildi. Jeneratör götürüldü. Lojistik destek verildi” dedi. 

Meclis Başkanı Acar ise Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölgeye yapılan yardımlar adına üyelere teşekkür ederek, yardımların devam etmesi noktasında destek verilmesi talebinde bulundu.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar