Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

FAY HATTI HANGİ İLÇELERİMİZDEN GEÇİYOR?

Türkiye deprem felaketi ile bir kez daha yüzleşti. Yakın tarihte 3 büyük depremin yaşandığı Düzce’de tedirginlik hiç bitmiyor. Düzceliler güvenli yapılarda oturmak istiyor.

FAY HATTI HANGİ İLÇELERİMİZDEN GEÇİYOR?
16.02.2023 - 10:07
Güncelleme 16.02.2023 - 10:23
Özel Haber

Düzce’de 5 ilçe doğrudan diri fay üzerinde bulunuyor. Sürekli deprem üretme potansiyeli olan diri faylar Düzce’de doğru yapılaşmanın önemini ortaya koyuyor.

Düzceliler uzmanlardan gelen açıklamaları can kulağı ile dinliyor. Uzmanların verilerine göre 1. Derece deprem bölgesi olan Düzce’de 5 ilçe doğrudan diri fay üzerinde bulunuyor. Sürekli deprem üretebilecek faylar Çilimli, Cumayeri, Gölyaka, Gümüşova ve Kaynaşlı’dan geçiyor. 

Yapılaşma önemli

Özellikle diri fay hatlarının geçtiği ilçelerde doğru yapılaşma önemli. Uzmanlar, aktif fayların bulunduğu alanlarda çok katlı bina yapımının uygun bulmuyor. Ayrıca inşaat sürecinin de titizlikle denetlenmesi isteniyor.  Haber: Elif Varol


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar