Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE99 EKİBİNDEN İNANILMAZ KURTARIŞ

Düzce99ake Arama Kurtarma ekibi mucize kurtuluşlara imza atıyor. Hatay’a bağlı Antakya da arama kurtarma çalışmalarını sürdüren Düzce99ake Arama Kurtarma ekibi kurtuluşların mucizeye döndüğü 72 saatin ardından yoğun çalışarak hayatları enkaz altından çıkartmaya devam ediyor.

10.02.2023 - 13:33
Haber Merkezi

6 Şubatta Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana gelen 7.7. ve 7.6 büyüklüğündeki 2 depremin hemen ardından bölgeye gitmişti.

Yaklaşık 4 gündür bölgede bulunan Düzce99ake ekipleri, depremin olduğu bölgelerde enkaz altından hayatları çıkartmaya ve insanları hayata bağlamaya devam ediyor. Bu çerçevede yoğun çalışan ekipler Hatay’a bağlı Antakya’da çöken binaların altında kendi hayatlarını düşünmeden çıkarttığı insanlarla milletin uımudunu da sıcak tutmaya devam ediyor. 

Bilim insanlarına göre 72 saatin ardından enkazdan çıkartılan her canlının mucize kurtuluş olarak nitelendirilirken Düzce99ake arama Kurtarma ekipleri depremden 4 gün sonra halen enkaz altından canlı kurtarmaya devam ediyor. Depremden 90 saat sonra 60 yaşındaki Şükrü Ergün’ü, 46 yaşındaki Apdov Aliyev’i kurtaran ekip, hem Türk insanına hemde Düzce’ye gurur yaşatırken umutları da sıcak tutmamıza yardımcı oluyor.


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar