Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KORUYUCU AİLE OLMAK İSTEYENLERE DUYURU  

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı deprem nedeniyle çocuklara koruyucu aile olmak isteyenler için önemli bir duyuru yayınladı.

KORUYUCU AİLE OLMAK İSTEYENLERE DUYURU   
9.02.2023 - 11:59
Güncelleme 10.02.2023 - 00:16
Haber Merkezi

Duyuruda koruyucu aile olmak isteyenlerin e-Devlet üzerinden veya bulundukları ilin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne şahsen başvurabilecekleri belirtildi.

 

Aile ve yakınlarına ulaşılamayan çocukların ilk olarak Bakanlığa bağlı kuruluşlara alındığı, güvenli şekilde bakımlarının sağlandığı ve ailelerine ulaşma çalışmaları yapıldığı kaydedildi.

Deprem bölgesinde korunma ve bakım ihtiyacı tespit edilen çocukların durumlarının meslek elemanları tarafından titizlikle değerlendirildiği, sırada bulunan ve mevcut koruyucu ailelerin yanlarına yerleştirme işlemlerinin de sürdüğü vurgulandı.

 

Yeni başvuruda bulunacak koruyucu aile adaylarının e-Devlet üzerinden veya deprem bölgesinin dışında ikamet ettikleri ilin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine şahsen başvurabilecekleri belirtildi.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar