Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"BUZLU SAYACA ATEŞLE MÜDAHALE ETMEYİN"

Yapı Sanatları Esnaf Odası Başkanı Bülent Keser, su sayacı ve tesisatlarının korunması konusunda Düzcelileri uyardı.

"BUZLU SAYACA ATEŞLE MÜDAHALE ETMEYİN"
8.02.2023 - 15:14
Haber Merkezi

Keser, buz tutmuş su sayacına ateş yakarak müdahale edilmemesi gerektiğini söyledi. Ayrıca doğalgazın sessiz ve sinsi tehlike olduğunu vurgulayan Keser “Kombinizi yetkisiz kişilere emanet etmeyin” dedi.

Özellikle gece saatlerinde hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğünü hatırlatan Keser “Sayaçlarınızı cam yünü, talaş gibi malzemeleriyle izole edin” dedi

Düzce Yapı Sanatları Esnaf Odası Başkanı Bülent Keser, havaların soğuması nedeniyle sayaçlarda ve su motorlarında yaşanabilecek donmalara karşı alınabilecek tedbirleri anlattı. 

Su sayaçları ve tesisatların 'ayaz' tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirten Keser, açıkta olan su boruları ve motorların soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılması ve cam yünü, talaş gibi çeşitli izolasyon malzemeleriyle izole edilmesi gerektiğini vurguladı.


Hava sıcaklığının özellikle sıfırın altına düştüğü durumlarda açıkta bulunan su sayaçlarının kesinlikle muhafaza altına alınması gerektiğini vurgulayan Keser, buz tutmuş su sayacına ateş yakarak müdahale edilmemesi gerektiğini söyledi.

Doğalgazın sessiz ve sinsi tehlike olduğunu söyleyen Keser, doğalgaz ve kombi tesisatlarına yetkisiz kişilerin müdahale etmemesini istedi. Kurallara uyulduğunda doğalgazın en güvenli yakıt olduğunu kaydeden Keser, bacaların düzenli kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerektiğini hatırlatarak, cihaz bakımlarının her yıl yaptırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.


Editör: D. GAZETESİ