Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KREDİ İÇİN DOSYALAR TESLİM EDİLDİ

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, depremde hasar gören ve maddi kayıp yaşayan ticaret erbabı için KOSGEB’in vereceği kredi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dosyaları teslim ettiklerini kaydeden Bıyık “Artık kredinin, ticaret yapanlar ile buluşmasını bekliyoruz” dedi.

KREDİ İÇİN DOSYALAR TESLİM EDİLDİ
13.01.2023 - 12:32
Haber Merkezi

TÜRKİYE’DE İLK VE DÜZCE’YE ÖZEL 
Beyana dayalı hasar tespit yönteminin Türkiye’de ilk ve Düzce’ye özel olduğunu hatırlatan Bıyık “Deprem sonrasında tüm ticaret erbabına, fabrikalarımıza ulaşmaya çalıştık. Hasar tespiti yaptık. Bir çok ticaret ile uğraşan arkadaşımız deprem sonrasında hasar tespitini beklemeden kendi imkanları ile toparlanıp işini yapmaya devam etti. Bu Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Biz beyana dayalı hasar bildiren tüm üyelerimize KOSGEB’ten kredi çıkarmak için girişimde bulunduk. Sayın Valimiz ve KOSGEB müdürümüzden Allah razı olsun. Bu çok önemliydi” diye konuştu. 

DOSYALAR TESLİM EDİLDİ
250 bin TL üst limitli ve 1 yıl ödemesiz kredi için dosyaları teslim ettiklerini dile getiren Bıyık “Kredi bir yıl sonra ödemeli ve 0 faizli. Düzce’nin ekonomisine bir can suyu. Alt limit 100 bin TL, üst limit 250 bin TL. Bu para Düzce’ye gelecek. Tüm dosyalarımızı teslim ettik. Şimdi paranın ticaret erbabı ile buluşmasını bekliyoruz” şeklinde açıklama yaptı. 

KOSGEB KAYDI OLMASI GEREKİYOR
Erdoğan Bıyık, krediden yararlanacakların mutlaka KOSGEB kaydının olması gerektiğini vurgulayarak “Krediden faydalanacakların mutlaka KOSGEB kaydının olması gerekiyor. Valilik dosyaları KOSGEB’e gönderecek. KOSGEB bankalara ilgili şahsa kredi verebilirsiniz diye yazacak. Eğer kredi almaya mani bir durumunuz yoksa bankalar listeleri oluşturduktan sonra oradan kredinizi alabileceksiniz” dedi.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.