Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“DAMLA DÜZCE’NİN AMİRAL GEMİSİ"

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Meclis Başkanı Tanju Acar , kuruluşumuzun 43.yıldönümü nedeniyle gazetemizi ziyaret etti.

“DAMLA DÜZCE’NİN AMİRAL GEMİSİ"
12.01.2023 - 14:45
Haber Merkezi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)  Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Meclis Başkanı Tanju Acar ve emektar gazeteci Hasan Kaya  gazetemizi ziyaret ederek  43. Kuruluş yıl dönümümüzü kutladı. 

Düzce Damla Gazetesi kurucusu Ali Beşer’i rahmetle anan Erdoğan Bıyık, Tanju Acar ve Hasan Kaya , gazetemizin imtiyaz sahibi  sahibi Asu Beşer Karpuz’a başarı dileklerinde bulundu. 

“DÜZCE’NİN AMİRAL GEMİSİ”

Erdoğan Bıyık,  Düzce Damla’nın Düzce’nin amiral gemisi olduğunu belirterek “Düzce Damla Gazetesi’nin 43. Yıl dönümünü kutluyorum. Düzce Damla gazetesi bizim için önemli. Düzce’nin amiral gemisi olarak görüyoruz. Ali Beşer’e Allah’tan rahmet diliyoruz. Onun öncülüğünde yıllardan beri tarafsız, gerçekleri okuyabildiğimiz, biz Düzce’nin tüm olumlu ve olumsuz olaylarından haberdar eden bir yayın kurumusunuz. 

İnşallah bu amiral gemisi nice 43 yıllar yüzmeye devam eder. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak yerel basının ve Düzce Damla Gazetesi’nin her zaman yayındayız. Üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Nice 143. yıllara” dedi.

“GÜZEL ANILAR SÜRSÜN”

TSO Meclis Başkanı Tanju Acar ise Kurucumuz Ali Beşer’i rahmet ile anarak “Ali Beşer benim çok sevdiğim bir ağabeyimdi. Onun başlattığı bu oluşumu kızı Asu hanım güzel anılar ile sürdürmeye devam ediyor. İnşallah  43. yılda Düzce Damla Gazetesi yayına devam eder” diye konuştu. 

“ALİ BEŞER BENİM İLKOKULUM”

Ali Beşer’in gazetecilik hayatında önemli bir rolü olduğuna dikkat çeken Hasan Kaya nice yıllar temennisinde bulundu. 

Hasan Kaya Gazetemiz kurucusu rahmetli Ali Beşer ile  anılarını şöyle aktardı: “Ben Şakir Karataş’ın Yeni Düzce Gazetesinde mesleğe başladım. O dönem sürekli Ali Beşer ile iletişim halindeydik. 

Ali abi benim için bir okuldu. Onu İstanbul basını ile olan yakın ilişkilerinden çok faydalandım. Düzce’de özel televizyonlar kurulduğunda yerel gazeteler ile iletişime geçilerek kimden yararlanabiliriz dendiğinde Ali abi ilk benim adımı vermişti.

Star Televizyonuna başladım. Doğan Haber Ajansında, TRT’de bir çok tanıdığı vardı. Ben “Ali abi TRT’den İlhan Cengiz’i tanıyor musun?” dediğimde “İlhan ne yapıyorsun” diye TRT’yi arayıp benimle ilgili güzel bilgiler paylaşmıştı. Çok güzel referans olmuştu. Ali abi, Bedrettin amca ve Önder abi Basın Birliği’ni kurmuşlardı.

Kurucu Başkan Ali abiydi. Ardından Bedrettin amca başkanlık yaptı. Önder abiye sıra geldiğinde ben hakkımı Hasan Kaya’ya veriyorum demişti. Basın Birliği Derneğine 2 dönem başkanlık yaptım. Asu Beşer ve Lütfü Şimşek olmak üzere bir çok arkadaşımla birlikte çalıştık. 

Çok güzel işler işler yaptık. Bizi destekleyen Ali abimiz vardı arkamızda. Her bayram gazete çıkararak derneğe katkı sağladık. 

Gazetecilik televizyonculuk benim hayatımda varsa bunda Ali abımın emeği çok büyük. Düzce Damla Gazetesi’nin 43. Yılı kutlu olsun. Ali abi iyi ki 43 yıl önce kurmuş bu gazeteyi. Evlatları da devam ediyor. Nice yıllar diliyorum.”


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.