Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DENETİMLER ARTTIRILMALI

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Sezgin Aktaş, Düzce’de yaşanan depremin ardından yaptığı açıklamada, depremin yıkıcı olmamasının ve can kaybı yaşanmamasını sevindirici olduğunu ifade ederek “Sağlam evler yıkılmadı ve can kaybı yaşanmadı. Evlerin daha sağlam yapılması için denetimlerin arttırılmasını bunun içinde Deprem ve Doğal Afet Bakanlığı kurulmasını istiyoruz” dedi.

DENETİMLER ARTTIRILMALI
1.12.2022 - 17:24
Haber Merkezi

    Düzce’de 23 Kasım tarihinde yaşanan 5,9’luk depremde yıkım ve can kaybı yaşanmazken, bazı evlerde hasarlar oluştu. Düzce’de 12 Kasım 1999 depreminin yıldönümünden 1 gün önce parti binasında açıklama yapan TDP İl Başkanı Sezgin Aktaş, masasının üzerine bir sağlam birde sağlam olmayan ev maketi koyarak, sarsıntıda sağlam olmayan evlerin yıkılacağını örneğini uygulama göstermişti.

 

 Düzce’de bir çok bina hasar dahi almadı

    Depremde de sağlam olan evlerin zarar görmediğini hatırlatan Aktaş, “11 Kasım tarihinde yaptığımız açıklamada masamızın üzerine koyduğumuz iki evin birisi yıkılmış birisi ise sağlam ayakta kalmıştı. O gün sağlam evlerin deprem yıkılmayacağına ve depremin değil çürük binaların öldüreceğini söyleyerek binaların sağlam yapılmasını istemiştik. 23 Kasım depreminde görüdük ki sağlamk binalar ölüme neden olmuyor. Düzce’de bir çok bina hasar dahi almadı. Hasar alan binalar ise ya deprem öncesi yada tam anlamıyla kontrol edilmeyen binalar. Bizler deprem bölgesinde olan Düzce’de binaların daha sağlam yapılması için denetimlerin arttırılmasını bunun için ise sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül’ün dediği gibi Deprem ve Afet Bakanlığı kurulmasını istiyoruz. Bu bakanlık Türkiye Değişim Partisi iktidarında mutlaka kurulacak. Deprem, sel, yangın gibi konular bir genel müdürlükle yürütülecek konular değil. Bu işlerin tek çatı altında toplanarak anında müdahalesi gerekiyor. Bu kapsamda depremi yaşayan başta Düzceli hemşerilerimiz olmak üzere çevre illerdeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah bir daha böyle afetler göstermesin” dedi.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.