Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“DEPREM VE AFET BAKANLIĞI KURULMALI”

Düzce’de yaşanan depremin Düzce’yi ziyaret eden Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Deprem ve Afet Bakanlığı kurulması gerektiğini söyledi.

“DEPREM VE AFET BAKANLIĞI KURULMALI”
26.11.2022 - 14:54
Haber Merkezi

     Sarıgül, Düzce’de depremzedeleri ziyaret ederek hem moral verdi hem ihtiyaçları konusunda bilgiler aldı. 

     Deprem ve Afet Bakanlığı kurulmasının önemine dikkat çeken Mustafa Sarıgül “Ucuz atlatılan bir sarsıntı oldu. Türkiye, deprem kuşağında olan bir ülke; Düzce, Sakarya ve Yalova en elzem noktalar. İleride can kaybının yaşamaması için zemin etüt çalışmaları yapılmalı. Depreme dayanıklı olmayan binalar, derhal güçlendirilmeli. Ama kalıcı çözüm için doğal afetler ve deprem bakanlığının kurulması şart. Deprem kuşağında olan ülkemizde, bir genel müdürlük ile bunun çözemeyiz. Mutlaka doğal afetler ve deprem bakanlığını kurmalıyız. İleride can kaybı olmaması için gerekli tedbirleri almak zorundayız. Tüm ulusumuza geçmiş olsun. Can ve mal kaybı hemen hemen yok. Ama tedbir almamız lazım. Özellikle üzerinde durmak istiyorum. Doğal afetler ve deprem bakanlığının mutlaka kurulmasını istiyoruz" dedi. Haber:


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.