Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

221 ÜRETİCİYE BUĞDAY TOHUMU DAĞITILDI

Düzce’de bitkisel üretimin artırılması amacıyla il genelinde toplam 221 üreticiye 95 bin kilogram buğday tohumu dağıtıldı.

221 ÜRETİCİYE BUĞDAY TOHUMU DAĞITILDI
18.11.2022 - 13:57
Haber Merkezi

Tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi projeleri arasında yer alan, Düzce Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan Melen havzasında bereketli buğday yetişiyor projesi ekim programında ve işlemeli tarıma uygun olmayan alanlar öncelikli olmak üzere, bitkisel üretimin artırılması amacıyla il genelinde toplam 221 üreticiye 95 bin kilogram buğday tohumu teslim edildi.

Tarım ve Orman Müdür vekili Hüseyin Dikmen, "Proje ile Melen Havzasında buğday alanları arttırılarak, ilimizde bitkisel üretiminin geliştirilmesi hedeflenmiş olup; teslim edilen tohum ile 3 bin 800 dekar alanda buğday üretimi yapılması planlanmıştır.

Sertifikalı ekmeklik buğday tohumu üreticilere teslim edilerek kaliteli ve verimli buğday yetiştiriciliğinin yapılması amaçlanmıştır. 

Düzce’de yürütülecek olan bu projenin başarılı olması ile buğday üretim alanlarının genişlemesine katkıda bulunarak, ilimizde daha fazla ve kaliteli buğday üretilmesi başta üreten çiftçilerimiz olmak üzere ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacaktır. Üreticilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.
Yapılan konuşmanın ardından üreticilere buğday tohumu teslimi gerçekleştirildi.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.