Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

99. YILI BÖYLE KUTLADILAR

Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi ‘Cumhuriyet’e bağlılık’ gecesi düzenledi.

99. YILI BÖYLE KUTLADILAR
29.10.2022 - 15:03
Güncelleme 29.10.2022 - 16:15
Haber Merkezi

Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi tarafından Cumhuriyet’in 99. kuruluş yılı dolayısıyla Coşkun Yemek Salonunda ‘Cumhuriyet’e bağlılık’ gecesi gerçekleştirdi. Geceye önceki dönem Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, siyasi parti ve demokratik kitle örgütleri temsicileri, çevre illerin Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanları ile dernek üyeleri katıldı. 

Dernek Başkanı Atay Yılmaz “Bağımsızlığın, özgürlüğün, egemenliğin taçlandığı Cumhuriyet Bayramı, yurtseverlerin aydınlanma ve çağdaşlaşma bayramıdır. Bu bayramı kutlamak, anlatmak üzere bu etkinliği organize ettik” dedi. 

Etkinlik İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra Başkan Atay Yılmaz gecenin anlam ve önemine ilişkin açıklamasını yaptı. Metin ve Nezih Üstüner kardeşler canlı müzik performansı sergiledi. Özel olarak hazırlanmış Atatürk albümü açık artırma ile davetlilere satıldı. Daha sonra Atatürk’ün orijinal Osmanlıca basımı yazılmış Nutku’nun sahibi Hakan Çakır tanıtım yaptı. Program Onuncu Yıl Marşı’nın okunması ile sona erdi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.