Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÖLEN ARKADAŞININ MAAŞINI ÇEKTİ

Zonguldak’ta elleri ve ayakları bağlı halde cesedi ırmak yakınında bulunan Arif Baykal’ı kasten öldürmek suçlamasıyla hakim karşısına çıkan tutuklu sanık K.A.’ın yargılanmasına devam ediliyor.

ÖLEN ARKADAŞININ MAAŞINI ÇEKTİ
30.09.2022 - 17:30
Haber Merkezi

Önceki duruşmada “Kartları bana bırakmıştı, kayıptı. Öldü mü yaşıyor mu diye maaşını kontrol ettim” diyen sanık hakkında müebbet hapis talep edildi.
    Edinilen bilgiye göre yıl Ocak ayında Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Çayı yakınlarında kimliği belirsiz el ve ayakları bağlı halde bir erkek cesedi bulundu. Morga kaldırılan cesedin yapılan kimlik tespitinde Arif Baykal’a ait olduğu tespit edildi. 


    Cinayet şüphesiyle harekete geçen ekipler olayla ilgisi olduğu belirtilen K.A.’ı gözaltına aldı. İfadesinin ardından salıverilen . K.A.’ın ardından bölgedeki güvenlik kameraları incelendi.
    Teknik takibe takılan K.A.’ın, kamera kayıtlarında Arif Baykal ile ırmak kenarında en son birlikte görülen kişi olduğu tespit edildi. Yeniden gözaltına alınan K.A.’ın evinde yapılan aramada ise öldürülen Arif Baykal’a ait banka kartları da ele geçirildi. Baykal’ın maaşını çektiği, banka kartıyla marketten alışveriş yaptığı da tespit edilen K.A., sevk edildiği adliyece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“11 yıldır tanışıyoruz” dedi, bankaya gidip maaşını çekti

   “Kasten adam öldürme” suçlamasıyla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan K.A., bir önceki duruşmasında 11 yıldan bu yana tanışıklığı olduğunu ifade ettiği Arif Baykal’ı öldürdüğüne yönelik suçlamaları kabul etmedi. 
    Arif Baykal’ın bir süre önce Bolu’ya gitmek üzere yanından ayrıldığını bir daha hiç görüşmediğini söyleyen K.A., banka kartlarıyla yaptığı alışverişlere ilişkin de “Kartları gitmeden bana bıraktı. Bir süredir görüşmedik. Öldü mü yaşıyor mu? diye maaşını kontrol ettim” diyen sanık, “Bu suçu ben işlemedim. Kendisi benden ayrıldıktan sonra başına bu olay geldi. 
    Köye götürmek istediğim sokak köpeği için ip aldım. Köpek için ipi ne zaman aldım hatırlamıyorum. Baykal neredeydi bilemiyorum. 17 Ocak’ta Arif’in öldüğünü İ.Ç.’nin aramasıyla öğrendim” dedi.
    Savcılıkça hazırlanan mütalaada ise iddia edildiği şekilde ipin köpeği bağlamak için alınmış olabileceği belirtilse de cesedin ellerinin ve ayaklarının bağlı olmasının tesadüf olamayacağı belirtildi.
    Müebbet hapis cezası talep edilen sanığın avukatının mütalaaya karşı savunmasını hazırlaması için duruşma ileri bir tarihe ertelendi. 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar