Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SAVCILIK TAKİPSİZLİK KARARI VERDİ

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ( TSO) Başkanı Tuncay Şahin, 2 Ekim Pazar günü yapılacak oda seçimleri öncesinde düzenlediği basın toplantısında iddia ve iftiralarla ilgili yasal haklarını kullanacaklarını söyledi. Şahin, ayrıca 4 yıllık görev sürelerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

SAVCILIK TAKİPSİZLİK KARARI VERDİ
28.09.2022 - 14:35
Haber Merkezi

KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA DAİR KARAR ÇIKTI

Tuncay Şahin, seçimlere gölge düşürme ve algı operasyonları ile oda şirketinde usulsüzlük yapıldığı iddialarının savcılık tarafından incelendiğini kovuşturmaya  yer olmadığına karar verildiğini söyledi.   Düzce Cumhuriyet Başsavcılığının  iftiralarla algı operasyonları yapan şahıslara gereken cevabı verdiğini ifade eden  Şahin oda seçimleri öncesinde iftiraya maruz kaldıklarını belirterek  yalan ve  gerçek dışı beyanlarla TSO yönetimindekilere yönelik seviyesiz ve çirkin ithamlarda bulunulduğunu belirtti.  

 

Bu ithamlarda bulunanların tek amacının oda yönetimini ele geçirmek ve şahsi menfaatler doğrultusunda rant elde etmek olduğunu ifade eden TSO Başkanı Tuncay  Şahin, “Ben ve yönetimdeki arkadaşlarımın hakkında ortaya atılan iddialarının arka planında Ahmet Dertli ve birlikte hareket ettiği şahısların kirli hesave oyunları plakları vardır. Bu çirkin iftiralar konusunda yargı gereğini yapmıştır. Bu şahıslar hakkında gerekli yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”  dedi.

 ŞAHİN’DEN 4 YILIN ÖZETİ

Tuncay Şahin, açıklamasında ayrıca 4 yıllık görev süreleri içinde yaptıkları çalışmalar ve hizmetlerle ilgili bilgiler aktardı.

4 yıllık görev süresi içinde valilik başta olmak üzere tüm kurumlarla ve TSO üyeleri ile uyumlu çalıştıklarını , Düzce’nin ekonomik ve sosyal yönden gelişmesi ve kalkınması için eğitimden tarıma, turizmden sanayiye kadar her projede yer aldıklarını söyledi.  Özellikle pandemi döneminde  2,5 milyar liralık kredi kullandırmak suretiyle tüccar ve sanayiciye destek olduklarını belirtti.

Şahin, 365 oda ve borsa arasında c sınıfından a sınıfına geçen tek oda olduklarını,  akreditasyon sisteminde  Türkiye 3. Olduklarını anlattı.

Türkiye’de ilk yeşil OSB kurulması için çalışma başlattıklarını kaydeden Şahin,  Çilimli OSB’nin bu kapsamda Türkiye’de bir örnek olduğuna işaret etti.

Türkiye’de  ilk örneği olan nitelikli istihdam  ve strateji geliştirme merkezini kurduklarını buradan mezun gençlerin AB ülkelerinde   ülkelerinde bile iş bulma imkanına sahip olduklarını aktardı. .

Tuncal Şahin, Gümüşova OSB’de  25 olan fabrika sayısının 41’e yükseldiğini, istihdam sayısını da bin 400 den 3 bin 500 e çıkarıldığını halen inşaatı devam eden 21 adet fabrikanın olduğunu söyledi.   

Odanın arşiv sistemini güncelleyerek dijitale dönüştürülmesi ile  üyelere zaman tasarrufu ve verimlilik sağladıklarını belirten Şahin, Düzce’de ilk defa Türk-Alman ticaret odasına üye olduklarını anlattı. Odanın banka kaynaklarını 5 kat artırarak önemli tasarruf sağladıklarını ifade etti.

( Haber: Yunus Yılmaz)


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.