Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

PARK VE ÇEŞMEYE ONUN ADI VERİLECEK

Düzce Belediyesi Nusrettin mahallesinde inşa edeceği parkta bir ilke imza atacak. Park içerisine Düzce’ye ilk göçen Kırım Türklerinden İslam bey için çeşme inşa edilecek. Ayrıca yaklaşık 1 dönümlük arazinin bir kısmının Düzce Kırım Türkleri Derneği binasının yapımı için kullanılması planlanıyor.

PARK VE ÇEŞMEYE ONUN ADI VERİLECEK
28.07.2022 - 11:43
Güncelleme 29.07.2022 - 12:05
Haber Merkezi

Belediye ekipleri ile birlikte alanda yapılan çalışmaları inceleyen Düzce Kırım Türkleri Derneği Başkanı Burhan Tutkun “Nusrettin mahallesi inklap sokakta Nusrettin Cami karşısında bulunun yaklaşık 1 dönümlük bir alan var.

Bu alan Düzce’ye ilk gelen Kırım Türklerinden İslam adlı bir kişiye aitmiş. Alana onun adını taşıyan bir çeşme ve park yapılacak.

Ayrıca Kırım Türkleri Dernek binası inşa edilmesi planlanıyor” dedi. 

Tutkun emeği geçen herkese teşekkür ederek “Bu güzel ve hayırlı hizmette ilgi ve alakalarını esirgemeyen Belediye Başkanımız sayın Dr. Faruk Özlü’ye, sayın başkan yardımcımız Okan Kaltu’ya, İl Tapu Müdürümüz Gülşen Sağlam hanımefendiye, Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Nurhan Kartal hanımefendiye, Düzce Kırım Türkleri Dernek yönetimine ve bu hizmette emeği geçen fedakar belediye emekçilerimize teşekkürü borç biliriz” diye konuştu.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar