Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

10 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre Esentepe köyünde meydana gelen ve 3 kişinin ölümü ile sonuçlanan silahlı kasten öldürme olayında 10 şüpheli için gözaltı kararı verildiğini açıkladı. Emre suç aletlerinin de ormanlık alanda ele geçirildiğini kaydetti. 

27.07.2022 - 11:12
Güncelleme 27.07.2022 - 12:53
Haber Merkezi

Olay, geçtiğimiz hafta Esentepe köyünde meydana geldi. Fındık tarlasından dönen Ali, Mithat, Selma ve Engin Gürbüz’e pompalı tüfeklerle yapılan saldırı da 3 kişi öldü, 1 kişi ise yaralandı. Jandarma ekipleri olay yerinden topladıkları bilgiler ile birlikte kaçan şahısların yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar neticesinde 10 şüpheli gözaltına alındı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre iki aile arasında husumete dayalı meydana gelen kasten silahla öldürme olayı ile ilgili açıklama yayınladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Cumhuriyet Başsavcılığımızca silahla kasten öldürme suç kapsamında yürütülmekte olan soruşturmada  Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekiplerimizce Esentepe köyünde 20.07.2022 günü saat: 20:10 sıralarında Gürbüz ve Çufadar aileleri arasında husumete dayalı meydana gelen ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın failleri ve yardım edenleri olmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımızca verilen talimat doğrultusunda Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekiplerimizce 10 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilerek şüpheliler yakalanmış olup işlemleri devam etmektedir.

Olay sonrası ormanlık alana kaçan şüphelilerin takibi sonrasında arazide yapılan aramada 1 adet otomatik şarjörlü̈ av tüfeği, 1 adet otomatik pompalı av tüfeği, 2 adet kemerli av tüfeği fişekliği, fişeklik içerisinde 48 adet dolu av tüfeği kartuşu,

şüphelilerin ev ve eklentilerinde yapılan aramada ise; 7 adet otomatik pompalı av tüfeği, 1 adet kurusıkı tabancadan bozma 9 mm tabanca, 1 adet avcı hücum yeleği, 3 adet kemer av tüfeği fişekliği ve bu tüfeklere ait 136 adet av tüfeği dolu kartuşu,

147 adet 7,65 mm tabanca fişeği, 1 adet 9 mm tabanca fişeği ve 9 adet kurusıkı tabanca fişeği ele geçirilmiş olup, soruşturma işlemleri ayrıntılı bir şekilde devam etmektedir.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar