Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KUMRULAR İTFAİYENİN TAŞINMASINI GECİKTİRDİ

Düzce Belediyesi tarafından yapılan itfaiye binasına yuva yapan ve yumurtalarını bırakan kumrular, itfaiyenin taşınmasını erteletti. Düzce’de birçok hayvanı kurtaran itfaiyeciler bu sefer yavru kumruların yuvayı terk edeceği günü sabırsızlıkla bekliyor.

KUMRULAR İTFAİYENİN TAŞINMASINI GECİKTİRDİ
26.07.2022 - 11:40
Güncelleme 26.07.2022 - 13:23
İHA

“Çalışmaları yuva etrafında durdurduk”

İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman, “İtfaiye binamızın inşaatı bitmişti. Ancak iki kumru bina içinde bulunan egzoz emisyon sisteminin üzerine yuvasını yaptı. Belediye Başkanımız Faruk Özlü binayı gezerken yavruların olduğu yuvayı gördü ve personelimize 'buraya dikkat edelim' diyerek uyarıda bulundu.

Bizlerde bütün ağır çalışmalarımızı bölgeden uzaklaştırdık. Artık yavrularımız yumurtalarından çıktı. Yavrular büyümeye ve uçmaya başladılar. Yuvalarından ayrılacaklar. Ancak bizim etrafımızda olmaya devam edecekler. Bizde itfaiye binamıza taşınmaya başladık. Yaklaşık kumrular 1 buçuk aydır buradalar.

Yani yumurtlama döneminde geldiler. Yumurtalarını yuvaya bıraktılar. Yavrular yumurtadan çıktıktan sonra da o bölgede ağır çalışma yapmadan büyümelerini sağladık. Büyüdüklerini gördük. Zaten uçmaya da başladılar. Kumruların yuvadan uçmaya başladığını görünce taşınma çalışmalarına yeniden başladık“ dedi.“Yüzlerce hayvanı ve binamıza yuva yapan kumruları kurtardık”

İtfaiye Müdürü Kahraman ayrıca bu yılda yüzlerce hayvanı kurtardıklarını belirterek "Düzce belediyesi hayvan dostu olarak biliniyor zaten. İlimizde de İtfaiyenin hayvanlar konusundaki hassasiyetini herkes biliyor.

Bu hassasiyetin üzerine kendi binamıza kumrular tarafından yuva yapılmış. Bu yuvanın bozulmasına başta Belediye başkanı Faruk Özlü ve bizler razı olamadık. Zaten hayvanları kurtaran ekip olarak buna müsaade etmedik” ifadelerinde bulundu.

Yavru kumruların büyüyerek uçmaya başlaması ile birlikte yeni itfaiye binasına taşınma çalışmaları da yeniden hız kazandı.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar