Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

GENÇLER DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Kuşaklar Buluşuyor Farkındalık yürüyüşü Üç Kuşak El ele adı altında Çilimli´de gerçekleştirildi. 

GENÇLER DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR
26.07.2022 - 10:41
Güncelleme 26.07.2022 - 10:45
Haber Merkezi

Çilimli Merkez Camii meydanında buluşan kuşaklar, farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdiler. Ellerinde Kahramanım Dedem, Rehberim Ninem, İlk Emir Oku, Bir Dikili Ağacım Var, Sporsuz Olmaz, Mazideki Atiyiz  yazan pankartlar ve  Türk bayrakları ile yürüyen katılımcılar, kuşaklar arası birlikteliğin önemine dikkat çektiler. Yürüyüş Erdemliler Derneği önünde son buldu.

Yürüyüşe Katılan katılımcılar akabinde  Kahvaltı yaptı.

Proje koordinatörü Hasan Karadayı Kuşaklar Buluşuyor projesiyle gittikçe insanların bireysel yaşamak zorunda kaldıkları günümüzde toplumun temelini oluşturan aile ve kuşaklar arasındaki bağa dikkat çekmeyi hedeflediklerini vurguladı.  

 Zamanın çok hızlı aktığı, hayatın çok hızlı yaşandığını ve farkında olmadan bir çok değerimizi kaybetmekle yüz yüze kaldığımızı kaydeden Karadayı “Hepimiz birer engelli adayı olmamıza rağmen çevremizdeki engelli kardeşlerimizden bihaberiz. Hızla yaşlanmamıza rağmen ailemizdeki yaşı kemale ermiş büyüklerimizi bile görmüyoruz.

Her an hastalanarak elden ayaktan düşebilecek durumda olduğumuzu hiç aklımıza getirmiyoruz. Dünyada iklim değişiklikleri ile her gün sel, yangın gibi afetlerle karşılaşıyoruz. Çevreyi ve doğayı tüketiyoruz” dedi. 

Karadayı değerleri gelecek nesillere aktarmayı sürdüreceklerini belirtti.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.