Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

REGÜLATÖR SAYISI İKİYE ÇIKACAK

Düzce Belediyesi içme suyunun temin edildiği Uğur suyunun Beyköy mevkiindeki ana regülâtörün temizlenmesi için çalışmalarını ara vermeden devam ediyor. Selde çöken yolun yapılması ile birlikte ana regülâtörden yeni borularla arıtma tesisine bağlantı yapılacak. Böylece Düzce’ye su sağlayan regülatör sayısı ikiye çıkacak.

19.07.2022 - 13:01
Güncelleme 19.07.2022 - 13:05
Haber Merkezi

Geçtiğimiz ay sonunda meydana gelen sel felaketi ile Düzce'nin su ihtiyacını karşılayan Uğur Suyu ana su alma regülatörünün yolu ve su hattı sel sularına kapılmıştı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü kriz merkezini toplayarak B planını devreye almış, ikinci bir su alma regülatörünü gece gündüz çalışıp kısa bir sürede oluşturarak Düzce'yi susuz bırakmamıştı.  

ÇALIŞMALAR BAYRAMDA DA DEVAM ETTİ

Uğur suyunda sel taşkınında yol ile birlikte tamamen kaybolan içme suyu ana hattının yeniden yapılması için çalışma başlatan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, bayram tatilinde de çalışmalarını aksatmadı.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, özellikle ana regülâtörün yeniden devreye alınması için büyük gayret gösterirken selden dolayı regülâtörün girişini tıkayan yığıntıları kaldırmaya devam ediyor.

Uğur suyunun ana regülâtöre gelen su yatağını daha korunaklı hale getirmek için taş ve toprak yığıntılarını kaldırmayı sürdüren ekipler, daha sonra ana regülâtörün içine gelen kumları da temizleyerek denemelere başlayacak.

Ana regülâtöre giden yolun da yapılmasıyla birlikte yeni içme suyu isale hattı boruları döşenerek Düzce’ye sağlanan su regülâtörü ikiye çıkarılacak.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.