Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ASAR SUYU PROJESİ ESNAFI HEYECANLANDIRIYOR

Asar Deresi ve Çevresi Rekreasyon Alanı Kentsel Tasarım Projesi ile ilgili çalışmaların ne zaman başlayacağı merak ediliyor . Düzce’nin çehresini değiştirecek olan Asar Deresi Rekreasyon Projesi’nden umutlu olan çevre esnafı projenin biran önce hayata geçirilmesini bekliyor.

18.07.2022 - 16:27
Güncelleme 18.07.2022 - 16:28
Haber Merkezi

Ekonomik yönden ve trafik açısından projenin kendilerine fayda sağlayacağına inanan esnaf yaşanan sel felakenin ardından Asar Deresinin normale dönmesi ile proje çalışmalarının başlamasını istiyor.

Asar Deresi’nin selin ardından normale seviyesine dönmesin yanı sıra Düzce Belediyesi tarafından planlanan Asar Projesi, hem civar esnafın ekonomine hem de bölgenin trafiğine çözüm olacak.

Düzce’de oluşan sel felaketinde, Asar Deresi debisinin yükselerek suyun renginin çamurlaştığını anlatan esnaf Necip Keleş; sel sonrası suyun, köprünün altına değecek kadar arttığını dile getirdi.

Suyun akışı ile beraber gelen ağaç köklerinin ve çöplerinin köprünün ayaklarına takıldığını anlatan Keleş, “Bir ara su yola kadar taşacak diye korktuk fakat Belediye ekipleri durmaksızın tahliye çalışmaları yaptı” dedi.

“Trafik rahatlayacak” Asar Deresi ve Çevresi Rekreasyon Alanı Kentsel Tasarım Projesi ihalesinin civar esnafları epey heyecanlandırdığından bahseden Keleş, “Buradaki trafik proje sonrası rahatlayacak ve trafik sıkışmayacak.

Düzceliler, bu bölgeden geçerken çekinmeyecek” şeklinde konuştu. “Yenilikler, bizim ekonomimize yansıyacak” Sel zamanı derenin içinden geçen suyun istinat duvarlarının hizasına geldiğini aktaran Yılmaz Karayaka aynı zamanda dereye inen merdivenleri de kopardığını belirtti.

Asar’ın genişliğinden dolayı avantajlı olduğuna değinen Düzceli esnaf Karayaka, konu ile alakalı olarak sözlerine şöyle devam etti: “Sel, yukarıdaki köylere baya bir hasar verdi. Fakat şu an her şey normale dönüyor.

Asar Deresi hakkında bir proje duyumu haberi aldık. Buraya daha önceden de güzel düzenlemeler planlandı ve hayata geçirildi ama devamı gelmedi.

Yine suyun yüksek gelmesinden dolayı tüm yapılanlar, aynı şekilde zarar gördü. Fakat biz tabi ki yeni bir çevre düzenlemesi isteriz. Bu gibi yenilikler ister istemez bizim ekonomimize yansıyacaktır.”


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar