Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BELEDİYE ZAMANLA YARIŞIYOR

Yaşanan sel felaketi nedeniyle Beyköy su alma regülatörünün bulunduğu yol ve hattın çökmesinin ardından yeni regülatörün iyileştirme çalışmaları sürüyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni regülatörden arıtma tesisine su taşıyacak olan 2 kilometrelik ilave hat çalışmalarını tamamlamak için zamanla yarışıyor.

BELEDİYE ZAMANLA YARIŞIYOR
6.07.2022 - 16:50
İHA

Geçtiğimiz hafta başında bölgemizde yaşanan sel felaketinin ardından yaralar hızla sarılıyor.

Düzce'nin içme suyu ihtiyacını karşılayan Beyköy su alma regülatörünün bulunduğu Uğur Suyunun taşması sonucu yol ve ana su hattının çökmesi nedeniyle şehrin suları kesilmişti.

72 saatin sonunda yeni bir regülatör kurarak faaliyete geçiren Düzce Belediyesi, yeni regülatörden arıtma tesisine 2 kilometrelik ikinci bir hat çekilmesi kararı almıştı. Hattın büyük bir kısmını tamamladı.

ÇALIŞMALAR HIZLA İLERLİYOR

Ekipleri yalnız bırakmayan, Başkan Özlü, çalışmaların sorunsuz ilerlediğini belirterek, “Uğur Suyu üzerinde yeni oluşturduğumuz regülatörden şehrimize ilave su taşıyacak olan 2. en kısa sürede hizmete almak için gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu hattımız ile arıtma sistemine daha fazla su göndereceğiz. Arkadaşlarımız aynı bölgede birden fazla ekip kurarak boru hattının kaynağını gerçekleştiriyor. Yaklaşık 2 kilometrelik hattın büyük kısmını tamamladık” dedi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar