Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DİNÇER’İN CEZASI İPTAL EDİLDİ

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Erkan Dinçer kaçak yapı iddiaları üzeri harekete geçerek Danıştay kararı aldırdı. Düzce Belediyesi’de kaçak yapı cezası ile ilgili Dinçer’in talebini haklı görerek kesilen cezayı iptal etti. Dinçer cezanın mülkü kullanan kiracı tarafından ödeneceğini açıkladı. Kanuni haklarını sonuna kadar kullanacağının da altını çizdi. 

DİNÇER’İN CEZASI İPTAL EDİLDİ
6.07.2022 - 16:09
Haber Merkezi
1

“SAVUNMA HAKKI VERİLMEDİ”

Kendisine savunma hakkı verilmeyerek çeşitli kanallardan konunun medya ile paylaşıldığını kaydeden Dinçer “Sahibi olduğum mekanın kiracısının belediyeye verdiği dilekçede ve yaptığı görüşmelerde ilgili yapının kendi tasarrufu ile inşa edildiğini söylemesine rağmen sadece siyasi rant devşirmek için şehri yönetenlerce organize edildiği düşünülen bu karalama kampanyası adaletin önünde gereken cevabı almıştır” dedi.

“CEZA İPTAL EDİLDİ”

Dinçer, adına kesilen cezanın, cezaların şahsilik ilkesine aykırı olduğunu, bu sebeple Danıştay kararı alındığını açıkladı. Kararın belediyeye bildirildiğini dile getiren Dinçer “Şahsımın talebi ile Düzce Belediyesi ilgilileri talebimi haklı görmüş ve bana kesilen ceza iptal edilerek 14.06.2022 tarihli encümen kararıyla mülkü kullanan kiracı adına para cezasına çevrilmiştir.

Şahsım olarak Cumhuriyet Başsavcılığına ve ilgili hukuki mercilere ilgili karalama kampanyasının oluşmasına neden olan belediye yetkilileri başta olmak üzere tüm kişi ve kurumlara takibatı elbette yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.

“CEZA SİYASİ LİNÇE DÖNÜŞTÜ”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Düzce Belediyesi yetkililerine sorular yönelten Dinçer, haksız cezanın siyasi linçe dönüşmesine vesile olunduğunu savunarak “Bana bu haksız cezayı kesip siyasi linçe dönüşmesine vesile olunurken hukuki gerekçelere ve hukuki altyapıya hiç bakmadınız mı ? insanların itibari ile oynamak bu kadar basit mi? Encümeninizde veya hukuk biriminizde çalışan avukat veya hukukçu yok mudur?

Bu arkadaşlar beni haklı çıkartan İlgili Danıştay kararları bilmemekte midir yoksa bilerekmi göz ardı etmişlerdir? Bu encümen kararının daha şahsıma yazılı tebligatı ulaşmadan sosyal medya hesaplarından paylaşılmasına, yerel ve ulusal basına servis edilmesine neden olan ilgililere gereğini yapacakmısınız?

Yalan, iftira ve algı operasyonlarıyla insanların itibari ile oynamanın doğru olmadığını başta Düzce Belediyesi Başkanı ve yetkilileri olmak üzere tüm kamuoyuna saygı ile duyuruyorum” şeklinde açıklama yaptı.

Erkan Dinçer kanuni haklarını sonuna kadar kullanacağının da altını çizdi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Mustafa keskin
    Mustafa keskin
    6.07.2022 17:13

    Hukuki sürecinizi sonuna kadar kullanmanızı destek veriyorum.-Bu kadar ucuz siyaset olmamalı diye düşünüyorum

Resmi İlanlar