Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SÖNMEZ: “BU KAHPE KURŞUNDUR”

Düzceli Uzman Çavuş Serhat Bal’ın şehit haberi sonrası açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, “Serhat şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum, vatan sağ olsun” diyerek ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne baş sağlığı diledi.

SÖNMEZ: “BU KAHPE KURŞUNDUR”
5.07.2022 - 11:12
Haber Merkezi

Pençe Kilit Harekatı’nda şehit düşen 29 yaşındaki Düzceli Uzman Çavuş Serhat Bal, Gölyaka başta olmak üzere Düzce’yi yasa boğdu.

Şehidin ailesine ve yakınlarına rahmet ve baş sağlığı dileyen Düzce Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, açıklamalarda bulundu.

Şehit Serhat Bal’ın bugün toprağa verileceğini ifade eden Sönmez, “Bu kahpe kurşunudur” dedi.

“Şehidimiz, ABD’nin ve NATO’nun kurşunuyla şehit olmuştur”

Şehidin ailesi başta olmak üzere herkesin yüreğinin yandığını anlatan Fethi Sönmez, konuyla alakalı olarak sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu vatan için binlerce şehit verdik, bundan sonra da vereceğiz. Fakat bizim yüreğimizi kavuran başka bir olay daha var.

O da şehidimizin ABD’nin, NATO’nun kurşunuyla şehit olmasıdır. Bu kahpe kurşunudur. PKK’nın elindeki silahlar ABD’nin ve NATO’nun silahlarıdır.

Amerika bu alçak örgüte on binlerce tır silah desteğinde bulundu ve devam ediyor. Uluslararası toplantılarda ve NATO toplantılarında bizim yüzümüze pişkin pişkin sırıtanlar; mehmetçiğimizin ve Serhat evladımızın katilidirler. Kahpe kurşunlarına şehit vermek acımızı katlamaktadır.

Böyle acı günlerimizde gerçeğe ayna tutarsak hafızalar da daha kalıcı olur. Bu iki yüzlü ABD ve NATO’ya artık katlanmayalım. Biz bu devleti, hiç kimsenin icazetiyle var etmedik.

Kendi ayaklarımız üzerinde başı dik ve özgür Türkiye olursak şehitlerimiz de vatan toprağında huzur içinde yatarlar.”


Editör: E. Varol