Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“DEVLET ZARARI BİR AN ÖNCE KARŞILAMALI”

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı, “Devlet, su baskını sonucu maddi kayba uğrayanların zararlarını bir an önce karşılamalıdır” dedi.

“DEVLET ZARARI BİR AN ÖNCE KARŞILAMALI”
4.07.2022 - 14:26
Güncelleme 4.07.2022 - 14:29
Haber Merkezi

Düzce’de meydana gelen sel felaketine dair Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı açıklamalarda bulundu. Kayıp kepçe operatörü Okan Bayrak için çok üzgün olduğunu aktaran Başkan Dağıstanlı ayrıca devletin, su baskını sonucu maddi kayba uğrayanların zararlarını bir an önce karşılanması gerektiğini vurguladı.

Yaşanan afet sonrasında CHP İlçe Başkanları’nın kendi bölgeleri başta olmak üzere tüm kentte teyakkuz halinde olduklarını dile getiren Dağıstanlı, “Düzcelilere geçmiş olsun” dedi.

“Yerel yönetimlerdeki eksikler, insanları felaketten dolayı baş başa bırakmıştır”

Sel felaketi üzerinden siyaset yapmamaya titizlik gösterdiklerini ileten Özcan Dağıstanlı, bazı medya organları tarafından ortalıkta olmadıklarına dair eleştiriler aldıklarından da bahsetti.

Ziyaret ettikleri köylerde; evlatları ölümden dönen, tarlaları su basmış ve hayvanları telef olan insanlar ile fotoğraf çekip sonra da sosyal medya hesaplarından paylaşmanın doğru olmadığını söyleyen Dağıstanlı, konuyla alakalı olarak sözlerine şu şekilde devam etti:

“Düzcelilerin zararlarına yönelik edindiğimiz bilgileri yetkili mercilere ulaştırıyoruz ve sorunları çözmeye yönelik katkılar sunuyoruz.

Altı gün olmuş, evlerine bir damla su ulaşmayan mahallelerimiz var. İnsanlar artık ulusal basından medet umar halde geldi. Kalıcı Konutlar başta olmak üzere Düzce’nin birçok bölgesinden şikayetler geliyor.

İnsanlar, 6-7 gündür perişan ve isyan ediyorlar. Sonuç olarak tüm Düzcelilere geçmiş olsun. Görüldüğü gibi AKP iktidarı, Türkiye Cumhuriyeti’ni nasıl uçurumun kıyısına getirdiyse aynı şekilde yerel yönetimlerdeki eksiklerden dolayı insanları felaketler ile baş başa bırakmıştır.”


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar