Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“YOGA BÜTÜNLEŞTİRİR VE SEVGİ VERİR”

Eski bir tarihe sahip olan yoga, fiziksel ve zihinsel iyilik halini artırmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor.

22.06.2022 - 11:17
Güncelleme 22.06.2022 - 11:21
İHA

Yoga, Güney Asya ülkesinde sıklıkla yapılan faaliyet olarak biliniyor. İstenilen her yerde yapılabilen yoga, zihni iyileştirme tekniği olarak vatandaşların sıkça başvurduğu aktiviteler arasında yer alıyor. Yoga eğitmeni Sanem Şeker, yoganın insanlara huzur ve sevgi verdiğini belirterek, "Yoga çok keyifli bir öğretidir. Öncelikle bunu belirtmek isterim. Yoga, gücü gösteren çok keyifli bir öğretidir. Herkesin yoga yapmasını diliyorum. Yogayı seven, isteyen her an her yerde yoga yapabilir. Ne zaman nerede isterseniz her gün yoga yapabilirsiniz. Çünkü yoga birleştirir, bütünleştirir ve sevgi verir" dedi.

Birçok yoga çeşidinin olduğunu belirten Şeker, "Herkesin kendisine ve düzenine uygun bir sürü yoga çeşidi vardır. Hata yoga, ashtanga yoga, vinyasa, hamak yogası, güç yogası gibi bir sürü yoga çeşidi vardır. Erkek, kadın, çocuk tüm insanlar sevgi ile yogayı yapabilir" diye konuştu.

"Harika beden öğretisidir"

Küçük yaşlarda yogaya başlamanın önemli olduğunu ifade eden Şeker, "Küçük yaşta bu öğretiyi alan bireyler hem dengeyi, hem gücü ve stresle nasıl baş edebileceklerini öğrenebilirler. Çok keyifli bir şeydir. Yoganın kesinlikle eleştiri hak etmediğini düşünüyorum. Evet bir Hindistan öğretisidir. Ama tüm dünyayı etkileyen, tüm insanlara güzel dersler veren harika beden öğretisidir" şeklinde konuştu.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar