Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“TEKLİFE NEDEN ECZACILAR EKLENMEDİ?”

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya 337 sıra sayılı sağlıkla ilgili bazı kanunlarda ve 375 sayılı kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin kapsamını sordu. 

“TEKLİFE NEDEN ECZACILAR EKLENMEDİ?”
17.06.2022 - 14:13
Haber Merkezi

Yılmaz kanun teklifinden faydalanacak hekim, diş hekimi ve bunların emeklilerinin sayısının ne kadar olduğu sualini yönetti.

Teklife eczacıların eklenmemesinin sebebini de öğrenmek isteyen Yılmaz “Değişiklikle hekim, diş hekimi ve bunların emeklilerinin maaşlarında yapılacak artışla hazinenin kasasından yıllık ne kadar para çıkacaktır?

Tekliften faydalandırmadığınız kamu eczacısı ve emeklisi sayısı ne kadardır? Bunları faydalandırsaydınız fazladan ne kadar yük hazineye gelecekti? Görüşülmekte olan kanun teklifine hekim ve diş hekimlerinin yanına, eczacıları neden eklemediğinizi açıklar mısınız?” dedi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar