Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Bu Belgesel Engelleri Kaldıracak

Beyazay Derneği’nin teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve sinemanın sevilen yüzü Nurullah Çelebi, ekibi ile birlikte engellilerin 24 saatini belgesel haline getiriyor.

 Bu Belgesel Engelleri Kaldıracak
30.03.2022 - 09:52
Güncelleme 30.03.2022 - 11:59
Özel Haber

Türkiye ve Livtanya’da çekimleri yapılan belgeselde farklı fiziksel ve zihinsel engelleri olan 5 bireyin 24 saati konu ediliyor. Engellilerin yaşam koşulları ve ülkelerin engellilere bakış açısı Avrupa Birliği Projesi olan bu belgeselde gözler önüne seriliyor.

‘BASİT DOKUNUŞLARLA HAYATLARI KOLAYLAŞABİLİR’

Amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu dile getiren Nurullah Çelebi, basit dokunuşlar ile engellilerin hayatının kolaylaştırılabileceğini kaydederek “5 tane engellinin 24 saati Türkiye’de, 24 saati Litvanya’da izlendi ve bir belgesel oluşturuluyor. Onların çekimleri bitti. Montaja başladık. Nurullah Çelebi Sanat Evi olarak hayata geçirdiğimiz bir proje. Bir Avrupa Birliği projesi. Nisan ortasında proje tamamlanmış olur diye düşünüyorum. Seyircide bir farkındalık oluşturma amacı güdüyoruz. Belgeselde basit dokunuşlar ile onların hayatlarını kolaylaştırabileceğimizi göreceğiz” dedi.

24 SAAT İZLEDİLER

Belgeselde bir engellinin 24 saatinin konu edildiğini söyleyen Çelebi “Bir engelli evinde, dışarıda 24 saati nasıl geçirir, nasıl kahvaltı yapar, otobüse nasıl biner, nasıl giyinir, ailesi ile nasıl bir iletişim halinde, hayata bakış açısı nedir, bunların hepsi seyirci tarafından belgeselde görülebilecek. Bu belgeselde doğuştan şeker hastası, görme engelli, bedensel engelli, zihinsel engelli kardeşlerimiz var. Ayrıca ülkelerdeki engellilere bakış açısını da görmüş olacağız” diye konuştu.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar