Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BABA MESLEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Akçakoca'da babadan kalma terziliği devam ettiren Lütfü Ceylan, mesleğine eskisi kadar rağbet olmasa da, dükkanının memurların ve emeklilerin maaş günlerinde hareketlilik yaşadığını söyledi.

BABA MESLEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR
16.04.2023 - 18:55
Güncelleme 17.04.2023 - 00:01
İHA

Gençlik yıllarında babasının yanında işin inceliklerini öğrendikten sonra terzi olan Lütfü Ceylan, mesleğinde 25 yılı geride bıraktı. Eline aldığı iğne ipliği 25 yıldır bırakmayan Ceylan, mesleğinin artık eskisi gibi rağbet görmediğini söyledi. Ceylan, "Memurların ayın 15'inden 15'ine, emeklilerin de maaş dönemlerinde biraz hareketlilik oluyor.

Genelde tamirat yapıyoruz. Paça tamiratı, eski pantolonlara yamalar gibi bu tip işleri yapıyoruz. Paça tamiratını 30 liraya yapıyoruz. Tamiratlarımız 10 liradan 30 liraya kadar çıkabiliyor. Fermuar değişimlerini de 30 liradan yapıyoruz" dedi.
Son günlerde dükkanında hareketlilik yaşandığını ifade eden Lütfü Ceylan, "Bayramlar geliyor diye biraz canlandı ancak öncesinde azdı. Alışveriş eskiye nazaran azaldı" diye konuştu.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar