Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÇİFTÇİ EMEKLİLERİNE MÜJDE VAR...

Bugün Beştepe'de toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının ele alınması bekleniyor. Ayrıca ekonomik gelişmeler ve terör ile mücadele konuları da görüşülecek.

ÇİFTÇİ EMEKLİLERİNE MÜJDE VAR...
20.11.2023 - 09:32
Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı'nın Gazze diplomasisi 

Erdoğan, kanlı saldırılar sebebiyle yoğun bir diplomasi trafiği sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Ekim'deki son kabine toplantısı sonrasında Kazakistan, Özbekistan ve Suudi Arabistan'ın ardından son olarak Almanya'yı ziyaret etti.

Recep Tayyip Erdoğan, ziyaretleri sırasında İsrail zulmünü dünya gündemine taşıdı.

Kabine toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe'de yeniden bir araya gelecek. Toplantıda Gazze'ye insani yardımların ulaştırılması ve atılması gereken adımlar görüşülecek.

Çiftçi emeklilerine 5 bin TL ikramiye

Emeklilere 5 bin liralık ikramiye verilmesi uygulamasında çalışan emekliler kapsam dışında bırakılmış, ununla beraber Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı çiftçiler de çalışan emekli sayıldığı için kapsam dışında kalmış ve 5000 lira emekli ikramiyesi ödemesi alamamıştı.

5000 lira emekli ikramiyesi alamayan yaklaşık 1.6 milyon emekli çiftçi bulunduğu kamuoyuna yansıdı. Çiftçiler AK Parti milletvekilleri ve parti yönetimine ikramiye için taleplerini iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla bu konu da masada olacak.

Terörle mücadele

Kabine toplantısında ayrıca ekonomik gelişmeler ve terör ile mücadele de ele alınacak.


Editör: D. Damla

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar