Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KESKİN'DEN MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin Malazgirt Zaferi'nin 951. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

KESKİN'DEN MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI
27.08.2022 - 12:03
Güncelleme 29.08.2022 - 00:55
Haber Merkezi

İl Başkanı Keskin, mesajında şu ifadelere yer verdi; “1071 Malazgirt savaşı Türk Milletinin kaderini değiştiren Anadolu’nun kapılarını ardına kadar açan tarihimizin en şanlı zaferlerimizden Malazgirt Zaferi’nin 951’nci yılını kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Malazgirt Zaferi ile Anadolu'da yeni bir anlayış hakim olmuş ve burada asırlar boyunca devam edecek olan adalet, barış ve hoşgörü medeniyetinin temelleri atılmıştır. Malazgirt'te ecdadımızın bütün benliğini saran yüksek idealler, asırlar boyunca her mücadelede olduğu gibi, İstiklal Savaşımızda da bize rehber olmuş ve bu toprakların ilelebet vatanımız olarak kalmasını sağlamıştır.

Malazgirt Zaferini bizlere kazandıran iman şuuru, zafere olan inanç ve kararlılıktır. Bugün de yine aynı şuurla milletimiz vatanına sahip çıkmaktadır. Atalarımızın bizlere miras bıraktığı değerlerle, hasletlerle birlik ve beraberlik içinde emin adımlarla geleceğe doğru ilerlemeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümünde,başta büyük komutan Sultan Alparslan’ı ve büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularımla anıyorum” şeklinde konuştu.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar