Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MUTLAKA ÖĞRENİLMESİ GEREKİR

Düzce Belediyesi Belmek kursları felegrofi kursları ile devam ediyor.

MUTLAKA ÖĞRENİLMESİ GEREKİR
19.11.2023 - 15:10
Güncelleme 19.11.2023 - 17:29
Özel Haber

Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ( BELMEK) kış sezonunda kurslara devam diyor. Felegrofi Kursunu Herkese Tavsiye eden kursiyerler mutlaka öğrenilmesi gerektiğini tavsiye ederek  strese iyi geldiğini söylüyor.


 

Çivilerin arasından teller ya da iplerin geçirilerek estetik görünüm verilmesi anlamı taşıyan filografi sanatı son derece özenli örgü işlemlerini içeren ve yapıldığında ortaya harika görünümler çıkaran bir sanat dalıdır. 

Filografi, çivilerin arasında iplerin ve tellerin kullanılmasıyla elde edilen estetik görünümdür. Pano çivi, ip ve teller ile yapılarak estetik bir görüntü elde edilmek istenir. Ortadoğu sanatı olarak bilinen Filografi retro bir sanat olması ile dikkat çeker.


 
 Geleneksel bir el sanatı olan filografi tahta ya da sunta üzerine çiviler çakılarak çivilerin üzerinde ip ve tel ile şekiller oluşturulmasıdır. Görsel bir el sanatı olan filografi için herhangi bir sınırlama yoktur. İstenen her şekil için filografi yapılabilir.

Gerekli malzemeleri edinerek herkes rahatlıkla filografi yapılabilir. Sunta, pano ya da tahta ile filografi yapabilirsiniz. Diğer malzemeler ise çivi, ip, tel, çekiç, tornavida ve iğnedir. Eğer kumaş kullanılacaksa kumaşın da bulunarak zemine geçirilmesi gerekir.


Editör: N. Güngör

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar