Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“GAZZE DÜNYANIN EN BÜYÜK ÇOCUK MEZARLIĞI”

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamı ağır bir dille eleştirerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden tüm dünyaya seslendi.

“GAZZE DÜNYANIN EN BÜYÜK ÇOCUK MEZARLIĞI”
17.11.2023 - 13:51
Güncelleme 17.11.2023 - 17:41
Haber Merkezi

Gazze’nin dünyanın en büyük çocuk mezarlığı haline geldiğini vurgulayan Öztürk “Zulümle abad olanın geleceği berbat olur” dedi. 

Tüm dünyanın gözü önünde savaş suçu işlendiğinin altını çizen Öztürk“Bugün dünyanın gözü önünde İsrail terör örgütü tarafından her türlü savaş suçu işleniyor. Gazze dünyanın en büyük çocuk mezarlığı haline geliyor.

Hastaneler, camiler, okullar, kiliseler vuruluyor. Silahsız masumlar öldürülüyor. Birleşemeyen Milletler ve Avrupa dün Hocalı'da Bosna'da sustuğu gibi ölen Müslüman olunca kör, sağır ve dilsiz” diye konuştu. 

Ercan Öztürk Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin her zaman dini, dili, ırkı ne olursa olsun mazlumların yanında durmaya devam edeceğini ifade ederek “Bizlere her fırsatta demokrasi ve insan hakları dersi vermeye kalkan batılı ülke ve kuruluşların iki yüzlü ve sahtekar tutumlarını ibretle izliyoruz.

Buradan bütün dünyaya zulümle abad olanın geleceğinin berbat olacağını söylüyor ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin her zaman dini, dili, ırkı ne olursa olsun mazlumların yanında durmaya devam edeceğini ilan ediyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Haber: E.Yılmaz


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar