Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TOPCU’NUN FİLMİ ÖDÜLLERLE DÖNDÜ

Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Arş. Gör. Korhan Topcu’nun Gözlerin adlı kısa filmi, Kocaeli Film Festivali’nde iki ödül kazandı.

TOPCU’NUN FİLMİ ÖDÜLLERLE DÖNDÜ
9.11.2023 - 11:54
Haber Merkezi

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TRT Sinema tarafından desteklenen Gözlerin adlı film, Kocaeli Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu Ödüllerinin sahibi oldu. Çekimleri Düzce’de tamamlanan film, festival sürecine hızlı başladı.

3 dalda aday gösterildiği Kocaeli Film Festivali’nden iki ödülle dönen film (Güliz Gençoğlu, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü & Ahmet Kaynak, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü) Türkiye’nin en uzun soluklu ve en prestijli kısa film festivali olan 24. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nde Ulusal Resmi Seçki’ye seçilerek Kasım ayında İzmir’de gösterime girecek. Ayrıca 2. Uluslararası Büyük Taarruz Film Festivali’nde finalist film olma başarısı da gösteren film Ekim ayında Ayfonkarahisar’da seyirciyle buluşmuştu.

Son olarak 7. Güzel Ordu Kısa Film Festivali’ne de seçilen ve Kasım ayı içerisinde Ordulu sinemaseverlerin beğenisine sunulacak filmin festival yolculuğu hız kesmeden devam ediyor.

 Topcu, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TRT Sinema tarafından desteklenen filmin, Düzce Valiliği, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Faküktesi Dekanlığı, Düzce Beltur Mutfak Sanatları Merkezi ile Binef At Çiftliği, Turan Otel, İspir Ekmek gibi kurum ve işletmeler tarafından da desteklenmiş olmasının festivallerdeki başarılarında büyük payı olduğunu belirtti.

Engelli araç muafiyetinden faydalanmak için eşinin geçirdiği küçük bir iş kazasını fırsata çevirmeye çalışan Hikmet’in başına gelenleri mizahi bir dille ele alan filmin başrollerini Ahmet Kaynak ve Güliz Gençoğlu paylaşırken, film ekibinde sektör profesyonellerinin yanı sıra Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrenci ve akademisyenleri de yer aldı.

Gözlerin film ekibi şu isimlerden oluşuyor:

Senaryo, Yapımcı, Yönetmen: Arş. Gör. Korhan Topcu
Ortak Yapımcı: Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emrah Erkanı, Soberworks
Görüntü Yönetmeni: Emre Pekçakır
Yapım Koordinatörü: Arş. Gör. Gülizar Öztürk
Ana Karakterler: Ahmet Kaynak, Güliz Gençoğlu, Cem Özcan
Prodüksiyon Tasarımı: Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emrah Erkanı
Ses: Orhan Koçalan
Sanat Yönetmeni: Saye Özçelik
Renk: Ozan Okay
Yardımcı Yönetmen: Aslı Şura Akyol, Özlem Uçar
Yan Karakterler: Dr. Öğr. Üyesi Süleyman İnceefe, Mehmet Esentepe, Gülşah Büktür, Berk Özçelik, Onur Urhan, Arş. Gör. Dr. Erdem Yedekci, Dr. Emel Uzun Yedekci, Çağla Başlarlı
Kurgu: Arş. Gör. Korhan Topcu

Kurgu Asistanı: Arş. Gör. Dr. Erdem Yedekci
Işık: Emre Pekçakır
Kamera Asistanı: Ömer Aydın
Saç&Makyaj: Selin Özdemir
2. Kamera Asistanı: Umut Başar Yıldız
Yapım Asistanı: Güner Tuncer
Sanat Asistanı: Gülseren Cizdan
Set Ekibi: Gökdeniz Usta, Merve Özkosif, Mahmut Bayraktar, Mete Can

Kocaeli, Afyonkarahisar, İzmir, Ordu gibi Türkiye’nin çeşitli şehirlerde sinemaseverlerin ilgisine sunulan Gözlerin, festival sürecinin tamamlanmasının ardından TRT2’de yayınlanacak.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar