Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

100. YIL COŞKU İLE KUTLANDI

Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümü Düzce’de coşkuyla kutlanmaya başlandı. 7’den 70’e vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla kutlamalara katılırken askerlerin yaptığı silahlı gösteri büyük ilgi gördü.  

29.10.2023 - 14:50
Güncelleme 29.10.2023 - 14:50
Haber Merkezi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü yurdun dört bir yanında olduğu gibi Düzce’de coşkuyla kutlandı. Kutlama ve törenler, Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

Valilik önünde devam eden kutlamalara 7'den 70'e herkes elindeki Türk bayraklarıyla katıldı. Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu. Ardından Düzce Valisi Selçuk Aslan günün anısına konuşma gerçekleştirdi.

"Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun"

Vali Selçuk Aslan, "Bugün geçmişimizden aldığımız güçlü, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletin karakter ve geleneklerine en uygun idare olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin ilk asrını tamamlayarak 100. yılını kutlamanın gururu ve coşkusunu hep beraber yaşıyoruz” dedi. 

Program, kent genelinde düzenlenen resim, şiir, komposizyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesiyle devam etti. Mehteran takımı ve folklor ekibi gösteri yaptı. 

 Askerlerin gösterisi büyük ilgi gördü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Düzce Komando Bölüğü silahlı gösteri yaptı. Askerlerin marşlar eşliğinde yaptığı gösteriler izleyenlerin göğsünü kabartırken büyük beğeni topladı. Vatandaşlar gösteri sonrasında askerlere uzun süre alkışladı.

Program kortej geçişi ve ışık gösterisiyle program sona erdi. Gösterilerde paraşütle gökyüzünden bayrak yağdı. 

(Haber - Foto : H. Arslan)


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar