Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BİR ZAMANLAR DÜZCE

Bugün “Bir Zamanlar Düzce” adını verdiğimiz köşede Düzce’nin önemli simalarından biri olan Kazım Yeşilyaprak’ı konuk ediyoruz. Gazetemiz arşivlerinde yer alan bu fotoğraf karesi 1980’li yıllara ait. karede Yeşilyaprak kursiyerlere çiçek ikramında bulunuyor.

BİR ZAMANLAR DÜZCE
29.10.2023 - 20:00
Güncelleme 28.10.2023 - 11:28
Özel Haber

EĞİTİMCİ, ARAŞTIRMACI VE İYİ BİR İNSAN KAZIM YEŞİLYAPRAK

Kazım Yeşilyaprak benim Hamidiye ilkokulunda okuduğum  dönemlerde Müdür yardımcısıydı. Güleç yüzü, babacan tavırları ile biz öğrencilerin korkmadan sorunlarını anlatabileceği bir kişiliğe sahipti.

Kazım Yeşilyaprak ilerleyen zamanlarda Düzce Halk Eğitim Merkezi müdürü oldu. Onun göreve gelmesi ile birlikte Halk eğitim merkezinde kurs sayısı arttı, etkinlikler fazlalaştı. Okumayı çok seven, bilgili  ve kültürlü bir kişi olan Kazım Yeşilyaprak aynı zamanda TRT’nin Düzce muhabirliği görevini de yapıyordu.

Ben 1985 yılında Damla gazetesine muhabir olarak başladığımda  Kendisi ile bir çok kez haberlere gittim. Çok kibar, insanları kırmamaya özen gösteren  Yeşilyaprak aynı zamanda tuttuğunu kopartan bir idareciydi. Ankara’ya  her gittiğinde Halk eğitim merkezinin eksiklerini giderir, Düzce’ye mutlaka eli dolu dönerdi.

KazımYeşilyaprak aynı zamanda kalemi sağlam,yazdığı okunan bir yazardı. Düzce’deki gelişmeleri  anında TRT aracılığı ile tüm Türkiye’ye duyuran  Yeşilyaprak  ,döneminde Halk eğitimi merkezi tüm Düzce’de merkez ve köylerde farklı kurslarla yüzlerce kişiyi meslek sahibi yapmıştı. Kazım Yeşilyaprak’ı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.

Haber: E.Yılmaz


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar