Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TÜRKİYE'DE BİR İLK

Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Doğu Marmara Kalkınma Ajansı hibe ve desteği ile Brode Tasarım Atölyesi kuruldu.

TÜRKİYE'DE BİR İLK
27.04.2023 - 14:00
Güncelleme 27.04.2023 - 14:14
Özel Haber

El Sanatları Teknolojisi Alan Şefi Meryem Meral Özçelik önderliğinde hayata geçirilen proje ile brode sektöründe çalışacaklara 384 saat eğitim verildi. Atölye Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyor. 

Brode sektöründeki nitelikli insan gücü ihtiyacını gidermek amacıyla “Vizyonumuz Brode Tasarlamak, Misyonumuz Marka Olmak” sloganıyla başlatılan çalışma kapsamında okula bilgisayarlı Brode Tasarım Atölyesi kazandırıldı. 

 Proje ile brode imalat sanayiinin ihtiyaç duyduğu, mesleki eğitimde nitelikli ara eleman yetiştirilmesi ve brode tasarımına uygun üretim metotlarına göre düzenlenecek makine-teçhizat ve eğitim materyallerinden oluşan atölye oluşturulması hedefleniyordu. 
MARKA desteği ile okul bünyesinde kurulan atölye Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyor. 

Atölyede M studio lisanslı brode tasarım programları mevcut. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında Düzce’de faaliyet gösteren brode sektörünün ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yapılarak yetişkinlere yönelik 384 saatlik M studio Brode tasarım eğitimi verildi. Kursiyerler eğitim aldıkları M studio tasarım programı ile brode tasarımı yapabilecek yetkinliğe ulaştı.

Haber: E.YILMAZ


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar