Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

''BİZİM KEFEN VE MEZAR PARAMIZDI''

Dolandırılan yaşlı kadından yürek burkan sözler, "Hem kocamı hem de paralarımızı kaybettim. Dolandırıcılık olayından 2 ay sonra eşim Refik üzüntüsünden hayatını kaybetti."

''BİZİM KEFEN VE MEZAR PARAMIZDI''
21.12.2022 - 15:07
Güncelleme 21.12.2022 - 15:20
İHA
1

 Edinilen bilgiye göre, Beyderesi köyünde ikamet eden Hatice (73) ve Refik Tutalır (81) çifti, telefonda kendilerini ‘subay’ olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırıldı.

Şüpheliler F. A. ve E.K., yaşlı çifti arayarak isimlerinin hırsızlık olayına karıştığını söyledi.

Kendisini subay olarak tanıtan E.K., telefonla bağlantı kurduğu yaşlı çifte ellerinde bulunan tüm parayı sivil polis görünümünde gelecek olan F. A.’a vermelerini istedi. Hatice ve Refik Tutalır yaşadığı panikle ellerinde bulunan tüm parayı F. A.’a teslim etti.

Dolandırılma olayından 2 ay sonra Refik Tutalır hayatını kaybetti. 24 bin lira dolandırılan mağdur Hatice Tutalır, kızı Emine Aydoğan ile birlikte adliyeye başvurdu.

Gözaltına alınan şüphelilerden F. A. tutuklandı.

“Funda Apohan diye bir kadını tanımıyorum”

Haklarında dava açılan sanıkların Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmalarına devam edildi.

Salonda E.K. ve avukatlar hazır bulunurken, F. A. ise SEGBİS ile duruşmaya katıldı. Savunmasında suçlamaları kabul etmeyen E.K., “Bu olayla benim hiçbir alakam yok. Bir arkadaşım icralık olduğu için benim banka kartlarımı ve kimlik bilgilerimi aldı. Bu işi yaptıysa o yapmıştır. F. A. diye bir kadını da tanımıyorum. Suçsuz yere başıma gelmedik olay kalmadı. Kesinlikle bir menfaat sağlamadım. Hiç kimseyi de dolandırmadım” dedi.

“Bu olaya alet olduğum için çok pişmanım”

Tutuklu sanık F. A. ise E.K.’ü suçlayarak, “Bu olayları benim başıma saran E.K’dir. Kendisi geçimini hesap dolandırıcılığından sağlıyor. Bu olaya alet olduğum için çok pişmanım. Beni Mudurnu’ya kendisi gönderdi ve ben de gidip 24 bin lirayı aileden aldım” diye konuştu.

“Paraların seri numaraları alındıktan sonra geri teslim edileceğini söyledi”

Olayın 11 Eylül 2021 tarihinde meydana geldiğini dile getiren Hatice Tutalır, “Telefonla arayan kişi subay olduğunu söyleyip, adımızın hırsızlık olayına karıştığını ve para çalındığını söyledi. Evime kadın sivil polisin geleceğini, elimizde bulanan bütün parayı ona vermemizi istedi. Paraların seri numaraları alındıktan sonra geri teslim edileceğini söyledi. Kocamla ben korktuk. Aradan 3 saat sonra sivil giyimli bir kadın gelince parayı teslim ettik. Fakat verdiğimiz para gelmeyince, bizi arayan numara kapalı olunca dolandırıldığımızı anladık” dedi.

“Hem kocamı hem de paralarımızı kaybettim”

Eşinin olay sebebiyle büyük üzüntü duyduğunu vurgulayan yaşlı kadın, “Dolandırıcılık olayından 2 ay sonra eşim Refik üzüntüsünden hayatını kaybetti. 24 bin lira bizim kefen ve mezar paramızdı. Allah’ından bulsunlar. Hem kocamı hem de paralarımızı kaybettim” diye konuştu.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, iki sanığa da 3’er yıl 4’er ay hapis cezası ve 40 bin TL para cezası verdi. (İHA)


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Duzceli Muhammed
    Duzceli Muhammed
    21.12.2022 23:37

    Yazıklar olsun. Ne istediniz bu yaşlılarinizdan Edep edep...

Resmi İlanlar