Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DEVLET KORUMASINDAKİ GENÇLER KAMUYA ATANACAK

Devlet korumasında yetişen gençler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek. Hak sahibi toplam bin 41 genç, tercih işlemlerini bugünden itibaren 16 Aralık’a kadar yapabilecek

DEVLET KORUMASINDAKİ GENÇLER KAMUYA ATANACAK
6.12.2022 - 13:31
Haber Merkezi

     Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında yetişmiş gençler kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek. Hak sahibi 1041 kişi tercih işlemlerini 6-16 Aralık’ta www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yapabilecek. Hak sahiplerinin işlemlerini gerçekleştirebilmek için E-Devlet Kapısı’na giriş şifresine sahip olması gerekiyor. Daha önce bu şifreyi edinen hak sahiplerinin yeniden şifre almalarına gerek bulunmuyor. E-Devlet Kapısı giriş şifresi bulunmayanlar PTT şubelerinden şifre alabilecek.

     Hak sahipleri tercih kılavuzuna Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sayfa-sından veya www.turkiye.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

      Bakanlık, devlet korumasında yetişmiş gençleri 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu uyarınca kamuda istihdam ediyor. Bu kapsamda yılda üç kez mayıs, eylül ve aralık ay-larında kamu kurum ve kuruluşlarına atama yapılıyor.

    2022 yılının son atamasının bu ay sonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.