Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SELAMLAR ORMAN SINIRLARI DIŞINA ÇIKARILDI  

Düzce, Manisa, Bilecik ve Mersin'deki bazı alanlar Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile orman sınırları dışına çıkartıldı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan kararnameye göre Gümüşova’ya bağlı Selamlar köyünde belirlenen bir kısım alan da orman sınırları dışına alındı.

 SELAMLAR ORMAN SINIRLARI DIŞINA ÇIKARILDI   
26.05.2022 - 12:42
Haber Merkezi

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Gümüşova’ya bağlı Selamlar köyü, Manisa'nın Yunusemre ilçesine bağlı Uzunburun mahallesi, Bilecik'in Osmaneli ilçesine bağlı Selçik köyü ve Mersin'in Mut ilçesine bağlı Barabanlı-Meydan mahallesinde krokileri ile koordinatları verilen alanlar orman sınırları dışına çıkartıldı.

Orman sınırları dışına çıkartılan alanların iki katından az olmamak üzere devletin hüküm ve tasarrufu altında veya Hazine'nin özel mülkiyetinde bulunan taşınmazlardan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı (Milli Emlak Genel Müdürlüğü) tarafından Orman Genel Müdürlüğüne orman tesis etmek üzere tahsis yapılacağı kaydedildi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar