Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TARİHİ GELECEK NESİLLERE AKTARACAK

‘Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi’ binasının ne zaman Düzcelilerin hizmetine sunulacağı merak konusu oldu.

TARİHİ GELECEK NESİLLERE AKTARACAK
20.10.2023 - 12:08
Güncelleme 20.10.2023 - 16:58
Özel Haber

Ekim ayında açılışı yapılması planlanan binanın inşaatı olumsuz hava koşulları nedeniyle sekteye uğradı. 174 metrekare alan üzerine kurulu merkez, içerisinde barındıracağı materyallerle tarihi gelecek nesillere aktaracak. 

Nusrettin Mahallesinde yapımına başlanan ‘Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi’ inşaatı devam ediyor. Merkezin Ekim ayında açılması planlanıyordu. Ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle inşaat sürecinin uzayabileceği öğrenildi. 

Merkez içerisinde idari bina, bay-bayan WC’ler, hol ve mutfak oturma alanları yer alıyor. Aynı zamanda Merkezin bahçesinde de bir anıt ve çeşme olacak. 

Düzce Kırım Türkleri Derneği Başkanı Burhan Tutkun açılışa özel bir etkinlik hazırlayacaklarını söyledi. Tutkun Ankara’dan özel halk oyunları ekibinin getirileceğini ve Kırım mutfağının özel lezzetlerinin misafirlere sunulacağını duyurdu.

Haber: E.YILMAZ


Editör: D. Damla

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar