Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MasterChef ekibi Düzce’ye Hayran Kaldı

MasterChef son bölümünde Düzce’ye konuk oldu. TV8 ekranlarında yayınlanan ve izlenme rekorları kıran programda Düzce’nin tarihi ve doğal mekanları izleyicilere tanıtıldı. Yarışmacılar jüriden oy alabilmek için ısırgan otu çorbası, kaldirik otu kavurması, patatesli haluj, lepsi ve melengücceği tatlısı yaptı. 

MasterChef ekibi Düzce’ye Hayran Kaldı
17.12.2021 - 12:26
Güncelleme 17.12.2021 - 12:27
Haber Merkezi
2

Şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna programda Düzce’ye övgüler yağdırdı. 
Samandere Şelalesi Tabiat Parkı’nda çekimi gerçekleştirilen programın başında Düzce’nin kısa bir tanıtımı yapıldı. Tabiat Parkı’nı gezen yarışmacılar ve MasterChef ekibi Düzce’ye adeta hayran kaldı. 


İZLEYİCİLERİ DÜZCE’YE DAVET ETTİ
 

MasteChef ekibini Düzce’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tüm izleyicileri Düzce’ye davet ederek “Samandere Şelalesi Düzce’nin güneyinedir. Düzce yayla, şelale, tarih ve deniz şehri. Düzce’yi Doğu Batı ekseninde ikiye ayırmak lazım. Düzce’nin güneyinde yaylalarımız, şelalelerimiz ve kuş cenneti olarak anılan Efteni Gölü var. Düzce’nin kuzeyinde Konuralp’te milattan önce 3. Yüz yıla giden bir tarih söz konusu. Ayrıca Akçakoca ilçemizle Karadeniz ile buluşuyoruz. Tüm seyircileri Düzce’ye davet ediyor, burada misafirimiz olmalarını bekliyorum. Düzce’de çok farklı demografik yapıya sahip insanlar var. Farklılıkları birlikte yaşatabilen örnek bir şehir. Bu Düzce’nin ciddi bir zenginliği. Bu zenginlik mutfağa da yansıyor. Düzce’de yaşayan her kesimin kendisine has bir mutfağı var ve bu mutfak, çok çeşitli. Kafkaslardan, Balkanlardan unsurlar taşıyan zengin bir mutfağımız var. Bu mutfağı tanıtmak için güzel bir kitap hazırladık” diye konuştu. 
Özlü ayrıca Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’ya Düzce Yemekleri kitabını hediye etti. 

YEMEKLERİ TADIP OY VERDİLER
 

Ardından yarışma bölümüne geçildi. 
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, Lokantacılar Odası Başkanı Atilla Şişman, Mutfak Şefi Ferdi Turgut, Akademisyen Züleyhan Baran, İş insanları Muzaffer Leblebici, Cihat Algün ve Şükran Öney yarışmacılar tarafından hazırlanan yemekleri tadarak puan verdi.   
 

‘DÜZCE ŞANSLI BİR İL’


Düzce’de eğitime verdiği destek ile tanınan Şükran Öney Düzce’nin bürokratlar açısından çok şanslı bir il olduğunu belirterek “Düzce çok şanslı bir şehir. Bürokratlarımız açısından çok şanslıyız. Burada görev yapan Valilerimizin hepsi çok harika insanlardı. Ben süt ürünleri üretimi yapıyorum. 32 farklı çeşit peynirimiz var. Düzce’de en çok isli çerkez peyniri tüketiliyor. Biz ürünlerimizde asla katkı kullanmıyoruz” dedi. 

Diğer jüri üyeleri ise etnik çeşitliliğin Düzce mutfağına da yansıdığını ve harika bir mozaik oluşturduğunu vurguladılar. 
 

AYŞE KONUK OLDU
 

2021 Survivor yarışmasın damga vuran Düzceli Ayşe Yüksel de MasterChef’e çekimlerine konuk oldu. Yarışmayı Düzceli Jüri üyelerinin oyları ile mavi takım kazandı. Haber: Elif Varol


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Benim guzel duzce ah burnumda tutuyorsunnn
  Benim guzel duzce ah burnumda tutuyorsunnn
  20.12.2021 04:36

  Bu sene heryeri gezdik cok sukur ekrem abim sagolsun heryere getirdi

 • Nimet
  Nimet
  17.12.2021 17:11

  İnşaallAh düzcenin tanıtımına vesile olmuştur

Resmi İlanlar