Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BÜYÜK YAPILANDIRMA İÇİN SON GÜN 31 MAYIS

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, büyük yapılandırma için çağrıda bulundu. Vergi cezası, motorlu taşıtlar vergisi, trafik, idari ve adli para cezası, öğrenim ve katkı kredisi borcu olanlar yapılandırmayla zamsız ve faizsiz ödemelerini yapabilecekler.

BÜYÜK YAPILANDIRMA İÇİN SON GÜN 31 MAYIS
27.04.2023 - 12:10
Güncelleme 27.04.2023 - 14:14
Özel Haber

Yapılandırma imkanlarından faydalanmak isteyenler için son başvuru tarihi 31 Mayıs 2023 olarak belirlendi.

Yapılan açıklamada gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri için , matrah ve vergi artırımında büyük fırsatların başladığı kaydedildi. Başvuruda bulunanların peşin ödemede %10 vergi indiriminden veya 12 taksitte ödeme imkanından yararlanabilecekleri belirtildi. 

Ayrıca vergi ve cezaların, motorlu taşıtlar vergisinin, trafik, idari ve adli para cezalarının, öğrenim ve katkı kredisi borcu cezasının zamsız ve faizsiz olarak yapılandırıldığı hatırlatıldı. 
 
Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 
Gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri, matrah ve vergi artırımında büyük fırsatlar başladı. 2018-2022 yıllarına ilişkin matrah ve vergi artırımında bulunun, geçmişin risklerinden kurtulun, geleceğe güvenle bakın. Peşin ödemede %10 vergi indiriminden veya 12 taksitte ödeme imkanından yararlanın. Ayrıca işletme kayıtlarınızı, kasa mevcudu ve ortaklardan alacaklar hesabınızı, cezasız ve faizsiz düzelterek gerçeğe uygun hale getirin. Son tarih 31 Mayıs 2023. Ayrıntılı bilgi için gib.gov.tr’yi tıklayın. 

Büyük yapılandırma fırsatı başladı. Vergi ve cezanızı, motorlu taşıtlar verginizi, trafik,  idari ve adli para cezamızı, öğrenim ve katkı kredisi borcunuzu cezası, zamsız ve faizsiz yapılandırıyoruz. Yapılandırdığınız borcunuzu peşin veya 48 aya kadar taksit imkanı ile ödeyebilirsiniz. Peşin ödemede yurtiçi üfede %90 indirim, idare para cezası asıllarında %25 indirim imkanından yararlanın. İhtilaflı dosyalarınızı çözüme kavuşturmak için bu fırsatı kaçırmayın.

Haber: E. Yılmaz


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar