Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ADİGE KÜLTÜR DERNEĞİNE ÖZEL ZİYARET

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan ilin değerlerinin yaşatılması ve tanıtımı noktasında üretilecek her türlü projede işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

ADİGE KÜLTÜR DERNEĞİNE ÖZEL ZİYARET
14.11.2023 - 14:18
Güncelleme 14.11.2023 - 19:56
Haber Merkezi

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan Düzce’de faaliyet gösteren kültür dernekleri ziyaretlerine devam ediyor.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, Düzce'nin kültür mozaiğinin önemli bir parçası olan Düzce Adige Kültür Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı  Ayşe Sezgin ve dernek üyeleriyle bir araya gelen Aynan , Adige kültürü ve Dernek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Ziyarette, Adige kültürüne ait sözlü ve yazılı eserler, halkoyunları, müzik gibi sanatsal faaliyetler, Adige dilinin öğretilmesi ve kullanımının yaygınlaştırılması, dernek bünyesinde yürütülen kültürel ve sanatsal çalışmalar, kültürel etkinliklerin ve projelerin planlanması konuları ile Adige kültürünün gelecek nesillere aktarılması yönünde yapılacak işbirlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Düzce Adige Kültür Derneği Başkanı Ayşe Sezgin, ziyaretinden dolayı İl Müdürü İlknur Aynan'a teşekkür ederek, derneğin kültürel yayınlarından oluşan kitap seti taktim etti.

 

 

Haber:.N.Güngör 


Editör: D. Damla

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar