Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

11 ŞEHİRDE KARMA SERGİ DÜZENLENDİ

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında, Düzce İl Halk Kütüphanesinde, Düzce, Ankara, Antalya, Balıkesir, Erzurum, İzmir, Karabük, Van, Samsun, Sinop ve Karamürsel şehirleri ile eş zamanlı olarak “İntercity 100+ Şehirlerarası Karma Sergi” etkinliği düzenlendi.

11 ŞEHİRDE KARMA SERGİ DÜZENLENDİ
30.10.2023 - 11:45
Haber Merkezi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Yolu Festivalleri çerçevesinde, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi öncülüğünde, Düzce Üniversitesi ve Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde, Prof. Dr. Ruhi Konak’ın Küratörlüğünde, Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Parlak ve Çini Sanatçısı Harun Agah Altay’ın organizasyonları ile “İntercity 100+ Şehirlerarası Karma Sergi” etkinliği gerçekleştirildi.

Düzce Vali Yardımcısı Dr. Ömer Yılmaz’ın açılışını yaptığı sergiye, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, İntercity 100+ Şehirlerarası Karma Sergisinde eserleri sergilenen sanatçılar, Yalçın Güzeler Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri ile Düzceliler katıldı.

11 ilimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen karma sergide; Doç. Dr. Yusuf Parlak ebru ve minyatür, Harun Agah Altay çini, Arzu İlhan ebru, Senanur Gündoğdu kat’ı, Zeynep Balkanal kat’ı, Habibe Durmuş tezhip, Özgür Çetintaş hat, Özlem Yıldırım tezhip, Seda Noyan akrilik resim, Nermin Aslan Durgan tezhip, Fatmanur Yeğin tezhip, Naile Can hat, Pakize Kayadibi dokuma, Neşe Çağan tezhip ve Gülten Kurt makrome sanat alanlarındaki eserlerini sergilediler.

Vali Yardımcısı Dr. Ömer Yılmaz ve Kültür Müdürü İlknur Aynan, sanatçıların eserlerini tek tek inceleyerek her bir eser hakkında bilgi aldılar.
Vali Yardımcısı Yılmaz “İntercity 100+ Şehirlerarası Karma Sergisi” ne katılan sanatçıları tebrik ederek,  katılım belgelerini taktim etti.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar