Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"DÜZCE KESTANESİ ALTIN DEĞERİNDE"

Kent Konseyi Başkanı Av. Ali Dilber, Düzce’nin tarım alanında önde gelen iller arasında yer almasını istediklerini söyledi.

25.10.2023 - 12:58
Güncelleme 25.10.2023 - 13:59
Özel Haber

Özellikle Düzce kestanesinin daha geniş kitlelere tanıtılması gerektiğine işaret eden Dilber “Düzce kestanesi altın değerinde” dedi. Dilber ayrıca Belediye meydanında kurulan tarım sokağının sabit hale getirilmesini talep ettiklerini vurguladı. 


Düzce Belediyesi, Düzce Kent Konseyi ve Düzce Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen "Cumhuriyet'in 100. Yılında Tarım Paneli" etkinlikleri kapsamında Belediye meydanında "Tarım Sokağı" kuruldu. 

Tarım sokağının kalıcı hale gelmesini temenni ettiklerini söyleyen Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Ali Dilber “Tarım panelimizin bu yıl 4.sü düzenleniyor. Tarım Sokağının Düzce'de tarım ve sanat sokağı şeklinde sabit bir sokak olması temennisindeyiz” dedi. 

Dilber, Düzce’nin ötarım alanında önde gelen iller arasında yer alması gerektiğini savunarak *Düzce bir ova ve tarıma elverişli. Tarım alanında önde gelen şehirler arasında yer almak istiyoruz. Sanayimizin yeterli doygunluğa ulaştığını düşünüyoruz. Turizm ve tarıma yönelmemiz gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu. 

Düzce kestanesinin daha geniş kitlelere tanıtılmasının önemli olduğunu vurgulayan Dilber şöyle devam etti: “Bu sokakta tarımla ilgili her şey olacak. Tarım aletleri ve kestanenin ön plana çıkması gerektiğine inanıyorum. Kabak ve kestane festivalini her zaman yapıyoruz. Ama Düzce kestanesi gerçekten altın değerinde. Ön plana çıkmasını istiyoruz. Bir de Çilimli’mizin siyah pirinci var. Pirincimizin markalaşması noktasında emin adımlarla ilerliyoruz.”

Ali Dilber daha sonra katılımcılar ile birlikte stantları gezdi. Sokakla ayrıca katılımcılara fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Haber: E.Yılmaz


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar