Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

PERVİN ERSOY DÜZCE'NİN TARİHİ VE TURİSTİK YERLERİNİ GEZDİ

Türkiye’nin tanıtımı ve iç turizme verilen önemin artırılması hedefiyle başlatılan “Rotahane Projesi kapsamında Düzce’ye gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Düzce’nin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

PERVİN ERSOY DÜZCE'NİN TARİHİ VE TURİSTİK YERLERİNİ GEZDİ
26.04.2023 - 18:05
Güncelleme 26.04.2023 - 18:06
Özel Haber

Türkiye’nin kültürel zenginliklerini tanıtmayı ve turizm konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Rotahane ekibi  ile Düzce’ye özel  bir seyahat düzenledi.  Pervin Ersoy, Rotahane projesi kapsamında gezdiği 54. şehir olan Düzce’de tarihi ve turistik bir gün geçirdi.

Düzce seyahatinde önce  Konuralp Müzesini gezen Pervin Ersoy,   tarihi eserler  hakkında bilgiler aldı.  Orjinali İstanbul Arkeoloji Müzesinde bulunan Bereket tanrıçası Tyche Heykelini beğenen Ersoy, müzede teşhir edilen tarihi eserleri büyük bir dikkat ve ilgiyle inceledi.  Medeniyetimizin büyüleyici  kalıntılarına ev sahipliği yapan Konuralp Müzesindeki Osmanlı dönemine ait etnografik eserleri beğeniyle izledi.

Prusias Ad Hypium Antik Şehrini gezen  Ersoy ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı ise Atlı Kapı Sokağı ve Antik Tiyatro oldu. Antik Şehrin giriş kapısından geçerek  klasik müzik dinletisi ile karşılanan Pervin Ersoy , kazı çalışmalarının Düzce Belediyesi tarafından yürütüldüğü çalışmaları yerinde gördü. 

“Prusias ad Hypium antik şehrinde    çok güzel karşılandık” diyen Pervin Ersoy,  kazı çalışmaların yapıldığı Konuralp Antik Tiyaroyu inceleyerek bilgiler aldı. 

Şehir merkezinde ise Turizm Ofisine giderek Düzce’nin ulaşımı kültür ve turizmi ile ilgili  bilgiler aldı

AKÇAKOCA KALESİ 

Batı Karadeniz’in incisi Akçakoca’yı da gezen Pervin Ersoy, tarihi Ceneviz Kalesi hakkında bilgiler aldı. Kale önünde folklör ekibinin yöresel kıyafetleri ve türküleri ile karşılanan Ersoy’un,  Akçakoca yemek menüsünde ise balık vardı.  

AYDINPINAR ŞELALESİ

Pervih Ersoy’un Düzce ziyaretinde Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı da  yer aldı. 

Aydınpınar  Şelalesi  Tabiat  Parkını gezen Ersoy “ Yemyeşil şahane bir yer. Piknik alanlarının olduğu çok güzel bir yerdeyiz. Kuş sesleri ile yürüyüş yapmak için ideal bir alan” dedi.  Bol bol hatıra fotoğrafları çektiren Pervin Ersoy Rotahane ve kendi kişisel sayfasından Düzce gezisini tüm ayrıntıları ile paylaştı.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar