Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TURİZM YATIRIMLARI İÇİN DESTEK İSTEDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerini ziyaret etti. Faruk Özlü turizm yatırımları için oda yönetiminden destek isterken, Oda Başkanı Erdoğan Bıyık’ta Özlü’den Gümrük Müdürlüğü ile ilgili yer sorununun çözümüne katkı sağlamasını talep etti.

TURİZM YATIRIMLARI İÇİN DESTEK İSTEDİ
26.04.2023 - 11:21
Haber Merkezi

Gerçekleşen ziyaret programında Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık’ın yanı sıra Meclis Başkanı Tanju Acar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat, Meclis Başkan Yardımcıları Murat Taştepe ve Metin Topal, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri hazır bulundu.

İŞ İNSANLARINA DESTEK ÇAĞRISI

Ziyaret programında konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin her noktasında farklı projeler geliştirdiklerini, bu projelerde de TSO ve iş insanlarının yardımını beklediklerini söyledi. Özlü, Konuralp’te devam eden kazı çalışmaları, içme suyu projeleri, asar projesi, kent estetiği projeleri gibi birçok çalışma ile Düzce’nin gelişimine katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

YATIRIMCILAR KONAKLAMADA KATKI SUNMALI

Dr. Faruk Özlü, Turizm alanında belediye olarak tanıtım çalışmalarına önem verdiklerini fakat yatırımcıların konaklama tesisleri konusunda desteğine ihtiyaç duyduklarını vurguladı. Düzce TSO üyelerinden bu konuda adımlar beklediklerini de sözlerine ekledi.

TURİZM MASASI OLUŞTURULDU

Ziyarette konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, oda bünyesinde turizm masası oluşturduklarını kaydederek “Turizm konusunda odamızda Turizm Masası oluşturduk. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Emitt fuarında da ilimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz. Kurmuş olduğumu Turizm Masası ile ilimizdeki turizm destinasyonları ile yatırımcıları eşleştirmeyi, yatırımcıların sorunlarına destek olmayı ve yatırımlarını en kısa sürede hizmete alabilmeleri için ön ayak olmayı planlıyoruz. Bu birime işinde iyi olan bir arkadaşımızı görevlendirdik ve hızlıca çalışmalarına başladı” dedi.

BAKAN ANKARA’YA DAVET ETTİ

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Beyköy-Abant yolu konusunda istişare için kendilerini Ankara’ya davet ettiğini hatırlatan Bıyık “Yine Emitt Fuarında Turizm Bakanımız ile ayak üstü sohbet etme şansı bulduk. Beyköy-Abant yolu için kendisinden destek istedik. Kendisi de bu konuda adım atılabileceğini, en kısa zamanda bir araya gelerek soruna çözüm üretmek üzere bizi Ankara’ya davet etti” diye konuştu.

İSTİŞARE İLE AŞILACAK

Gümrük Müdürlüğü ile ilgili yaşanan yer sorunun istişarelerle aşılacağına inandıklarını kaydeden Erdoğan Bıykı “Bunun haricinde bizim en önemli sorunumuz Gümrük Müdürlüğü. Bu konuda da belli bir aşamaya kadar geldik. Şu an Gümrük Müdürlüğü için belirlediğimiz yer açısından bazı sorunlarımız var. İstişarelerle bu sorunu da aşacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

ANKARA’DA DESTEK VERECEK

Ankara ayağında yapılması gereken herhangi bir konu olduğunda kendisinin konuya dahil olacağını belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yerelde çözülebilecek konularda da Düzce TSO ile birlikte hareket edeceğini ifade etti. Özlü, OSB Yönetimi, Düzce TSO Yönetimi ve Düzce Belediyesi olarak en kısa zamanda bir araya gelinmesi ve Gümrük Müdürlüğü’ne yapılacak olan yer tahsisi konusunun netleşmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

ORTAK HEDEF KENTE HİZMET

Düzce TSO Meclis Başkanı Tanju Acar, ziyarette yapmış olduğu konuşmada Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve Düzce Belediyesi’nin ortak hedefinin kentte yaşayanlara hizmet olduğuna işaret ederek, istişare ortamının ve ortak projelerin devam etmesi gerektiğini dile getirdi.  

Ziyaret programının devamında Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Düzce Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştireceği projeler hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar